הופעות בינלאומיותסיקור הופעות

המופע של מאריה קארי

מופע סול וארנ'בי עם זמרת חמשת האוקטבות שהתעכב עד ששרה נתניהו התיישבה ביציע בעוד עמישראל תקוע בפקקים, יובל אראל מדווח ממרומי יציע הוי.אי.פי.

מאריה קארי. צילום: ליאור כתר
מאריה קארי. צילום: ליאור כתר

חפירה מלאת סבל, עצבים ומילים קשות – הדרך למופע של מאריה קארי הייתה רצופה תלאות, המשפחה שמחה וצוהלת עולה לרכב ואנו מבקשים לקצר את הדרך לאמפי Live  בראשון לציון דרך החוף מגזרת פואבלו אספניול, זה לוקח לנו בדרך כלל במופעי הפארק כעשר דקות עד רבע שעה גג, אנחנו יוצאים זמן רב לפני המופע במטרה להגיע בזמן סביר, לתפוס חניה ואפילו להספיק לשתות משהו על הבר. אך כבר בתחילת הנסיעה כשאנחנו נכנסים לתחום השיפוט של ראשל"צ המסלול הופך לפקק אדיר המשתרך מפאתי בת ים דרך שכונת פואבלו אספניול בחוף הים המסתיים במחסום המאויש בידי שני שוטרים מתחנת ראשל"צ המורים לכלי הרכב לחזור על עקבותיהם, גם כשפונים ומסבירים כי אנחנו בדרך לאמפי המצוי ממש כמה מאות מטרים מהמחסום אנו נענים על ידם בתשובה לאקונית שנחזור וניסע מסביב דרך בת ים, עניין האמור לקחת לפחות שעה לפי מצב התנועה, שיחות למוקד 100 של משטרת ראשון נענות אף הן בסוג של נפנוף, גם ציון העובדה שיש לידינו כלי רכב של תושבים מקומיים עם ילדים קטנים המבקשים להגיע לביתם נופל ללא מענה, המצב המחורבן הולך ומתגבר, ברכב שלנו מתקיים דיון האם לחנות בתוככי פואבלו אספניול ולהתחיל לצעוד, השעה כבר חמישה לתשע, על פי הפרסומים זו שעת תחילת המופע, במחסום האווירה מתחממת מאוד, נהגים עצבניים יוצאים מרכבם ומתחילים לצעוק על השוטרים, אני ניגש ואומר להם שמכיוון שלא מדובר בחסימה לצורכי עבודות כביש אפשר להפעיל שיקול דעת מול המצוקה הזו ולדווח לקצין האחראי שככל הנראה הוא גם מפקד הכח המשטרתי המאבטח את המופע שיאפשר זרימת כלי רכב ולו לסירוגין, בשעה תשע ורבע הבורג שתקוע בהחלטות הפיקוד המשטרתי משתחרר והמחסום מוסט, אנו דוהרים לכיוון האמפי החדש בטוחים שהמופע החל ואנחנו מחמיצים, לא אלאה בתיאורים אבל בסופו של דבר כל אחד מצא את מקומו המובטח באמפי ועדיין נשאר זמן רב להמתין עד תחילת המופע, בשעה עשר ועשרה לערך הקהל ביציע הוי.אי.פי קם ומתחיל למחוא כפיים, אני מזדקף מכסאי ומבין מיד מדוע ולמה עברנו את הסבל קודם לכן, פשוט מאוד, שרה נתניהו, אשת רוה"מ, החליטה להיעתר להזמנתה של הזמרת מאריה קארי ולהגיע למופע, הגעה המלווה בכוחות אבטחה ממלכתית, כוחות אבטחה משטרתית ומצוקה של יותר משעה בכבישים החסומים רק על מנת שהגברת תגיע למופע, האמת, זכותה לראות הופעה, זכותה לקבל אבטחה צמודה, אבל הסבל שנגרם לי ולעוד אלפי אנשים שביקשו להגיע להופעה הוא קטע מתנשא ובלתי מתחשב בנתינים, ביזיון ובושה. עד כאן שפכתי את הלב על הקטע הזה, רבאק!!!

שרה נתניהו, פקקים? צילום: יוסי מאמיה
שרה נתניהו, פקקים? צילום: יוסי מאמיה

מחיאות הכפיים הסתיימו, שרה התיישבה והאורות על הבמה נדלקו והאירו את הרכב הנגנים ושלישיית ווקליסטים שפתחו בקטע אינטרו והנה מלכת הסול והארנ'בי של שנות התשעים עולה לבמה לבושה בשמלה שחורה, נוצצת ובעל מחשוף נדיב ומבהירה לקהל מיד איך אוחזים באוזן בתנוחת המואזין ושרים את הלהיט הענק "Emotions" עם חמש אוקטבות ומבצעים את ה- Whistle Tune גבוה גבוה מעל הסופרן והפלאצט ב-  3,136.0 הרץ, סגנון שירה הייחודי למאריה קארי, כריסטינה אגילרה ומיני ריפרטון הזכורה בצווחות המצפצפות שלה בשיר "Lovin 'You", זה הרגע שכל הכעס המקדים נעלם עתה ורק הלחות המלווה את תנועת הגוף עם המקצב הגרובי של שורת הלהיטים מזכירה לי כי אנחנו במזרח התיכון…

מאריה קארי, חמש אוקטבות. צילום: ליאור כתר
מאריה קארי, חמש אוקטבות. צילום: ליאור כתר

מאריה קארי היא זמרת מוזיקת נשמה, פופ וארנ'בי, פזמונאית, מלחינה, מפיקה מוזיקלית ושחקנית אמריקאית הנמצאת מעל הבמות מאז יצא אלבומה הראשון בקיץ 1990 ונחשבת לאחת הזמרות המצליחות והמפורסמות ביותר בעולם. ארון הפרסים והתארים שלה עמוס לעייפה עם תשע-עשר פרסי "World Music Awards", חמישה פרסי "גראמי", אחד-עשר פרסי "American Music Awards" ושלושים ואחת פרסי "Billboard Music Awards". היקף המכירות של אלבומיה – 14 אלבומי אולפן ועוד עשרה אלבומי אוסף, שבעה תקליטורי סרטי הופעות, נאמד מעל מאתיים מיליון דולר.

מאריה קארי, ארבע שמלות. צילום: ליאור כתר
מאריה קארי, ארבע שמלות. צילום: ליאור כתר

הזמרת בת הארבעים וחמש, כבר לא ילדה אך עדיין שמורה כיאות לכוכבת ברמתה, הגיע לישראל לראשונה לפני כחודש בשלהי יוני יחד עם בן זוגה המיליונר האוסטרלי, ג'יימס פקר, ושני התאומים שלה מנישואיה לניק קאנון, מונרו ומרוקן בני הארבע לביקור פרטי בנוסח עדות הנצרות במהלכו הספיקה לטבול גם בים המלח, גם לבקר אצל משפחת נתניהו גם להתקמבן על מפגש עסקים עם ארנון מילצ'ן שבדרך אגב ישב במופע לא רחוק מגברת שרה, וגם לסגור בוקינג עם ליה לוזון ובני מנשה מחברת בל בידור ותערוכות בע"מ, בשיתוף Bookmark Entertainment למופע בישראל כבר הקיץ, כאן מקום לשאפו על המהירות בחתימת החוזה והיציאה לדרך.

מאריה קארי, מבט מיציע הוי.אי.פי. צילום: ליאור כתר
מאריה קארי, מבט מיציע הוי.אי.פי. צילום: ליאור כתר

אכן, מול קהל שמנה מעל 12 אלף איש, כולל כל קבוצות ומועדוני המעריצים של מאריה קארי במתחם הגולדן רינג, לצד שועי הארץ ביציע הוי.אי.פי ועמישראל הממלא את כר הדשא מאחור הגישה הזמרת בעלת חמש האוקטבות וארבעת השמלות הנוצצות והמרהיבות שהספיקה להחליף במשך שעה ועשרים, ליין אפ שכלל כמה מלהיטיה הטובים לצד להיטיה היותר טובים, מיד לאחר השיר הראשון שבמהלכו הספיקה לנפץ כוס יין וירטואלית באמצעות הסולמות שקולה העפיל אליהם, היא כבר מציצה במוניטור המונח לרגליה ומכריזה בעברית "אני אוהבת אותכם". הקהל צוהל וממשיך להאיר את הגולדן רינג בשלל סמארטפונים. אני יכול רק לקוות שהם גם יעלו את התיעוד ליוטיוב (הם העלו…). מאריה שהרוח מהמאווררים הגדולים המוצבים בפאתי הבמה מפריעים לה מתלוננת על כמה מעשנים בקרב הקהל ומבקשת מהם להפסיק, האמת, מדובר במופע שהוכרז כמופע ללא עישון.

את המחווה הראשונה מגישה מאריה לאחד מכוכבי המוזיקה השחורה שהלך לעולמו בטרם עת, אני מתכוון למייקל ג'קסון, היא מצרפת אליה את הווקליסט מהשלישייה המלווה בחור העונה לשם טריי, הם מבצעים את השיר "I'll be there" בגרסת re make בעוד קולו ודמותו של ג'קסון המנוח משובצים בוי ארט הרץ על המסכים הענקים בצדי ובמרכז הבמה. המחווה למייקל ג'קסון ממשיכה כאשר מאריה יוצאת מהבמה וטריי ממשיך בביצוע לשיר "Rock with you", בנקודה זו אני מתחיל לתהות ביני לבין עצמי האם המופע הוא של מאריה או ערב להיטי דיסקו…למאריה יש יותר אלבומי אוסף מאשר אלבומי אולפן. כי כמעט כל שיריה הם להיטים מוכחים. ומאריה לא ממש מהמבוגרות הללו שצריכות לדפוק שאיפה מבלון חמצן בנוסח כמה מהאורחים שהופיעו בארצנו בשנים האחרונות…

אחרי סרטון גנגסטה קצר ופתיחה מוזיקלית קצבית מאריה מגיחה שוב לבמה באאוטפיט מדליק במיוחד שמלת מיני עשויה מפאייטים מתכתיים מבריקים בצבע כסוף ספק בגד גוף צמוד ספק שמלת מקסי צמודה עם מחשוף בין המפשעה לברכיים, היא תספיק להחליף עוד פעמיים את השמלות שלה ולהציג בסך הכל ארבע יצירות לבוש סקסיות.

והנה קטע, בין שיר לשיר וקריאה נוספת לקהל להפסיק לעשן, כן, נו באמת, למה השוטרים או פקחי העירייה לא דפקו דו"חות למעשנים שבקהל, כולה אלף שקל לסיגריה, שילמדו לקח, מאריה מרימה בובת דובי ורדרדה מהבמה עליה פתק המבקש לקרא בו. היא אומרת שתקרא יותר מאוחר..

צמוד לבמה חוג המעריצים המקומי שכבר מהשעה שבע וחצי התמקם בגולדן רינג שולף זיקוקי דינור אישיים כדי לעשות אווירה, אך מהמרחק בין הבמה ויציעי הוי.אי.פי. זה נראה כתופעה בין גלאקטית די רחוקה…

בגדול אפשר לאמר כי סבלנו קשות עד שהתיישבנו, קיבלנו מנה לא גדולה מידי של כשרון וכמות להיטים מעטה מידי, זקנים ממנה וותיקים יותר מגישים מופע של מאה ועשרים דקות בלי להתחמק מהבמה ארבע פעמים, לא לפיפי, לא לחמצן וגם לא לשורה, תשאלו את מייק ג'אגר איך הוא נתן שואו בפארק הירקון… ציפיתי ליותר דיסקו, יותר סול ופחות חיפוי קולי של שלישיית הווקל שכללה שתי נשים וגבר אחד, טריי שמו, שתפקידו היה לכסות את המופע בזמן שהדיווה הלכה להחליף אאוטפיט..

מאריה קארי בראשל
מאריה קארי בראשל"צ. צילום: ליאור כתר

כמי שמנוסה ברגעי היציאה מהמופע הלוקחים לעתים שעות, קמתי ממושבי מיד כשמאריה חזרה, הפעם בתלבושת דג בהירה ונוצצת כדי לתת את ההדרן עם השיר – Without You, וכאשר היא שרה את שורת המפתח בפזמון "I can't give anymore" עם יכולות חמש האוקטבות המפורסמות שלה, התנעתי את הרכב והמתנתי לבנות שמלאו את ההנחיה המוקדמת וכבר נטשו את מתחם הדשא באמפי, תוך עשר דקות לא היינו שם, שרה עדיין ישבה ביציע…

בקטנה – אחרי הכעס, אחרי הרגיעה, אחרי השירים, עולה בי המחשבה, הי, הרי המופע, שבעצם נתפר במיוחד על פי הצהרתה למידות של מדינת ישראל, לא כלל את הסינגל החדש – "Infinity" שליווה את יציאתו של אלבום האוסף הטרי " to Infinity #1 " הכולל עוד 18 מלהיטיה כובשי מצעדי ההשמעות, פדיחה…

ליין אפ: אינטרו להקה 110th street, It's Like That, Emotions, Shake it Off, Beautifull, I'll be There, Rock With You, My All, Honey, Obsessed, I Know What You Want, Touch My Body, Vision Of Love, Always Be My Baby, Thank God I Found You, Hero, We Belong Together.

הדרן: Without You.

וידאו גולשים

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

6 תגובות

 1. מתי יצאתם מהבית??? אנחנו הגענו ב19 ובקושי היו פקקים, חנינו במקום נהדר… בעיה שלך שיצאת מאוחר מידי
  היה פשוט נפלא! כולל מזג אויר נעים כייף גדול לראות אותה כאן!

  1. יצאנו מוקדם במטרה להגיע גג בשעה שמונה, אין זו פעם ראשונה שאני מסקר הופעות באמפי החדש בראשל"צ ונוסע באותו המסלול המקצר דרך החוף, העומס לא היה צפוי לחלוטין

 2. יובל מאוד נהניתי מן הסיקור המדוייק על המופע. אכן פקקים, גם הלוך וגם חזור. יחד עם זאת מריה בהחלט היתה מצויינת בעלת יכולת ווקאלית נדירה וחביבת הקהל. הרבה להיטים ישנים וטובים, אחותי ואני נשמנו לרווחה כשגילינו שלא פספסנו ולו דקה מן המופע, אפילו לא ידעתי ששרה היתה שם. אי אפשר להתווכח על הצלחה. מריה קארי זמרת שגדלתי עליה. אני מודה שבתקופה שהיא פרחה הייתי יותר מחוברת לרוק ולגראנג' המחוספס אבל תמיד בסתר ליבי היה לי מקום לקיטש ולפופ. היום בתור מוסיקאית אני מורידה בפני האישה הזאת את הכובע. היא פשוט ענקית. הלהקה היתה אדירה והדם האפריקאי שזורם בדמה בהחלט ניכר. שאפו מריה!

 3. אכזבה אחת גדולה. במשך כל המופע במקום ה- VIP אנשים קמו והפריעו. לא היו סדרנים ואנשי אבטחה לשמור על הסדר. התפתחה שם מריבה גדולה בין אנשים בארבארים בקהל לבין המאבטחים. כל מיני בחורות לקחו את הכסא שלהם ושמו מלפניי שגרם לעוד מהומה גדולה כי המאבטח בה והתחיל לנהל איתה שיחות על כך שהיא לא יושבת במקום שלה. כל ההופעה הפרעות. גברת שרה נתניהו הגיעה ב-22:00 ורק לאחר מכן מריה קארי עלתה על הבמה. (איחור של שעה!!!).
  הכל היה ביזיון אחד גדול. שילמתי 700 שקל למקום ישיבה VIP…ואכלתי אותה בגדול. על דבר כזה, מגיע לי החזר כספי לפחות מחצית הכסף. פשוט בושה וחרפה.על איך שהישראלים מתנהגים וגם על ההתנהלות הלקויה של המופע.

 4. בל למה איחור של שעה??? בגלל שגברת שרה נתניהו עדיין לא הגיעה??? מה חושבת לעצמה גברת שרה נתניהו??? איחור של שעה של מריה בגלל החצופה הזאת.
  ולמה כ"כ מעט שירים לשיר???

 5. מריה קארי נתנה הופעה יפה ואנחנו שמחים שהיא סוף סוף הגיעה אלינו. היא נתנה את כולה וכך גם הצוות שאיתה.
  אבל, וזה אבל גדול, תמיד צריך להיות החלק הזה שבו הצד הישראלי מעכיר את האווירה ונותן פן שלילי לערב שיכול היה להיות מושלם. הכל מתחיל עוד לפני שנכנסים למופע. אף שוטר, אף אדם מההפקה, אף אחד מהקופה או מהסדרנים, יודע לומר לנו מתי מתחילה ההופעה, מיהו החימום ואם בכלל יש אחד כזה, כיצד מגיעים מהמופע למתחם יס פלאנט או למתחם הסופרלנד. מידע בסיסי כזה חייב מישהו מהצוות לדעת! אז או שכולם מקטינים ראש או שבאמת יש פה חוסר בידע בסיסי ביותר?
  נכנסים למופע, וכמובן שלא מרשים להכניס אוכל, שתייה ואפילו מים. ברור שהדבר הבא יהיה מתחם אוכל שיעשוק את כולנו במחירים. אבל מי ציפה לשוד שכזה?! 20 שח לגלידה אמריקאית, 25 שח לנקניקיה קטנה בלחמנייה קטנה והשיא – 12 שח לכוס חד פעמית של פפסי מקס – מלאה עד החצי בקרח כמובן. אין לכם גבולות לרדיפת בצע? אין לכם בושה? היחידים שניתן לציין לשבח זה מוכרי הפיצה שגבו 30 שח למגש סביר ומשביע.
  במהלך כל ההופעה אנשים עמדו באזור שהוקדש כולו לישיבה. 600-700 שח לכרטיס כדי שנוכל לשבת מבלי שיסתירו לנו, ועדין יש חוצפנים שעושים מה שהם רוצים. איפה הסדרנים? איפה ההפקה? מה דעתכם לעשות משהו בנידון ולעבוד עבור הכסף ששולם לכם? ואולי הגרוע מכל – המעשנים שלא אכפת להם מאף אחד מלבדם. אז מה אם הקהל שלידם נחנק, אז מה אם מריה קארי בעצמה מבקשת אינספור פעמים להפסיק לעשן כי זה מפריע לה להופיע ולשיר?! אנשים אנוכיים וחסרי תרבות וחינוך שכנראה הם הסיבה לכך שמריה היתה צריכה לרדת מהבמה מספר פעמים ואפילו לא הצליחה לעלות שוב בשביל הדרן. למה צריך להתחנן לפני קהל המעשנים לערב נטול עשן? באותה נחישות שהצליחו ההפקה למנוע חדירת מזון למתחם, כך היו צריכים למנוע חדירת סיגריות למתחם.. חשבתי שיש חוק נגד זה, לא?! על זה ראוי שההפקה תיקנס!
  בסיום ההופעה אפשר לראות הררי זבל שרועים לאורכו ולרוחבו של המתחם כולו. כבר לא ידוע על מי לשים את האשמה.. האם על הקהל הברברי שלא יודע לנקות אחריו? (אפילו בעל חיים מנקים אחרי הזוהמה שלהם) או את ההפקה שאת שני פחי הזבל היחידים הציבה בשני קצוותיו של המתחם?
  ואיך אפשר שלא להזכיר את הפקקים בסיום הערב המופלא הזה? זה כנראה היה השיא! באחת עשרה וחצי הסתיימה ההופעה ובשעה רבע לשתיים לפנות בוקר, יותר משעתיים אחרי כן, מצאנו את עצמינו עדין תקועים בפקק ביציאה מהמתחם. תודה לך עירית ראשון לציון שהחלטת לבצע עבודות תשתית דווקא באותו ערב! תודה לכם הפקה נכבדת, שוטרים וסדרנים שהפניתם אותנו דווקא ליציאה לכיוון יס פלאנט כאשר היציאה מהצד השני היתה פנויה לחלוטין!!! על היציאה השניה גילינו במקרה מאדם טוב שנתן עצה טובה. יצאנו מהמתחם בשתיים בזמן ששיירה שלמה של מכוניות עדיין תקועה בפקק לכיוון יס פלאנט.
  לא הרבה אמנים מגיעים לארץ, חלקם מסיבות פוליטיות וחלקם מסיבות אחרות. אחרי הפקקים והעישון, אם אני הייתי במקומה של מריה קארי – לעולם לא הייתי חוזר לכאן. זה יפה מצידה שהסכימה להמשיך בהופעה לאחר כל הזלזול שהופגן כלפיה. כשאמן בסדר גודל בינלאומי מגיע אלינו, תנו כבוד, תנסו להנעים את זמנו ולא להתנהג כמו הישראלי המכוער המצוייר בידי התקשורת הבינלאומית. לצוות ההפקה, לעיריה המארחת, לכוחות הבטחון ולקהל יש אחריות, כל אחד בחלקו, אז תפסיקו להקטין ראש ותתחילו לפעול!

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: