סיקור הופעות

האוזןבר בת חמש…

חגיגת יום הולדת חמש למועדון אוזןבר, הבת הצעירה של האוזן השלישית, שישי, כל היום, 30.08.2013. נכח ומדווח – יובל אראל.

פותחים את החגיגה, אוזןבר. צילום: יובל אראל
פותחים את החגיגה, אוזןבר. צילום: יובל אראל

אפתח בכמה מילים מסטטוס פייסבוקי שכתבתי שלשום על אוזן אחת…

כבר כמה שנים טובות שאני מתעד את הסצנה המוזיקלית בתל אביב, סוג של הרגל, תחביב שהחל עוד בשנות השבעים במועדון הרוק הישראלי של בית לסין, חזר שוב כשהמועדון התעורר לחיים לפני כעשר שנים ולקח אותי באחת ההזדמנויות (סוף שנת 2008) אל לב ליבה של הסצנה העצמאית בתל אביב כאשר אחד מאירועי המועדון התקיימו באוזןבר שנפתחה זה עתה מעל האוזן השליישת במשכנה החדש בבית קולנוע מקסים המנוח, במועדון זה נפתחו לי העיניים וכמובן האוזניים אל מול השפע המוזיקלי של יוצרים צעירים שלאו דווקא מתמקדים בגרסאות מחווה לדינוזאורים של שנות השבעים, אלא יוצרים חומרים וז'אנרים חדשים ומאתגרים, הוידיאו הראשון שצילמתי באוזןבר היה במופע\יומולדת\חגיגה למתופף המיתולוגי יוסי בוזין (זבוב, מים חמים, כרומוזום), מאז הספקתי לצלם מעל 7,000 תמונות (כך טוענים במועדון) ועוד עשרות אם לא מאות סרטוני וידיאו מההופעות שם, האמת שהמילה הכי נפוצה בבלוג שלי שקיים בסך הכל שנתיים וחצי+ היא אוזןבר\אוזן שלישית. מחר, יום שישי אוזןבר תחגוג יום הולדת חמש שנים, עשרים שנה יותר צעירה מהאוזן השלישית אבל כבר עם רזומה מכובד של מאות אם לא יותר מוזיקאים שהופיעו שם בשלל אירועים, אינטימיים, המוניים, ערבי נושא, ליינים (במיוחד לכלוך באוזן), מחר אני אהיה שם, מצויד במצלמות, בטח גם כמה כריכים וטרופיות לשהייה ממושכת של משמרת שלמה (8 שעות…) כדי לחגוג יחד עם הלהקות והמוזיקאים הרבים שיגיעו כדי להרים את האוזןבר על כסא חמש פעמים+אחד לשנה הבאה.

הנה הוידיאו הראשון שלי מהאוזןבר (בוזין וחברים),  הנה הכתבה הראשונה שלי מהאוזן שהתפרסמה בבלוג של יובל אראל (תומר בן אפרים)

אז מזל טוב לאוזןבר, מקווה שההורים הכינו ליצן ושקיות הפתעה לכל הילדים שיגיעו מחר…

הועד המנהל...צילום: יובל אראל
הועד המנהל…צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו? אפשר לאמר שבאופן סמלי הגעתי אתמול לאוזן יחד עם לאון "נפולאון" פלדמן, שדרן רדיו בקולה קמפוס והקצה, אוצר הליין "לכלוך באוזן" ואדם הנחשב כמוביל דעה ודעת בסצנת השוליים המקומית, הנמנה על אלו שהיוו עבורי מעין מנטורים בכניסה והכרת הסצנה הזו.

ממש על פי הפרסום המוקדם, בשעה 14:00 עלו חברי ההרכב HC/DC לגגון מעל הכניסה למועדון ופתחו את חגיגות יום ההולדת במופע נוסח החיפושית עם ביצועי מחווה לכמה מענקיות המטאל\רוק כבד.

בקצרה ככל שניתן, הארוע כלל ליין אפ עמוס השלל הרכבים ומוזיקאים אשר המועדון היווה מבחינתם אחד מזירות הפעולה העיקריות לאורך תקופת פעילותם\ן. סט ארוך אל תוך הלילה של מופעים בזה אחר זה במועדון עצמו, תקלוטים של כמה דמויות מוכרות בסצנה לצד מופעי יחיד אקוסטים במתחם הכניסה צמוד לאוזןקפה (עד שמשטרת תל אביב שלחה נציגים שביקשו להפסיק את המוזיקה בחוץ מחמת חשש לכניסתה של שבת המלכה לעיר העברית הראשונה…).

ואלו שמות\סדר הופעות שהתקיימו – HC/DC (על הגג..), נאג' חמאדי, רוקפור מארחים את ערן צור, אלקטריק זו, אבי עדאקי, חיה מילר ורם אוריון, שלום גד, Russo & Weinberg , יהוא ירון והילה רוח, לירון עמרם והפנתרים, צביקה פורס ולהקתו, Rauul, אנטיביוטיקה, תום יער (סטנדאפ גסויות והשמנה..), לילי פרנקו, אלקטרה, בוא לבר.

במקביל במתחם אוזןקפה בכניסה תקלטו ליד עמדת הבירה אורי משגב ואיסר טננבאום (רוקפור, רמלה) ובין לבין התקיימו הופעות אקוסטיות של – תעני אסתר, סאן טיילור ומיכל לוטן.

יותר מזה אומר שמי שהיה הרוויח (כניסה חופשית) ומי שלא, הפסיד…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהחגיגה

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהחגיגה – צילום סלולר סמסונג 4.

וידיאו – 11 דקות מתוך 11 שעות, טעימות מרגשות…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: