פס קול שבועי

משתעלים לנצח

הרכב הפאנק הסקסי "שעלת נפוצה" עומד לחגוג את השקת אלבום הבכורה בגדה השמאלית, כמה מילים, קולות ומראות, לכו על זה.

שעלת נפוצה. צילום: גוני ריסקין יח"צ.
שעלת נפוצה. צילום: גוני ריסקין יח"צ.

את ההרכב "שעלת נפוצה" פגשתי לפני כשנה כאשר שובצו להופעה במסגרת פסטיבל תחנה מרכזית שהתקיים בראש השנה האחרון ובחגיגת הרקוויאם לפאב "קוזה נוסטרה" עליו השלום, סוג של בית למוזיקת שוליים עירונית, רם אוריון, גיבור גיטרה מקומי הגדיר את ההרכב והמוזיקה שהם מייצרים בראיון לאחד מאתרי התקשורת (NRG) כך – "אחת הדרכים הנוחות והנפוצות לנסות לתאר להקה היא להגיד שהם שילוב של משהו ועוד משהו. את 'שעלת נפוצה' הייתי מגדיר כהכלאה של הקיא של פרדי מרקורי עם הזרע של ג'לו ביאפרה. במובן הטוב ביותר".

משתעלים עלינו, בקוזה נוסטרה. צילום: יובל אראל
משתעלים עלינו, בקוזה נוסטרה. צילום: יובל אראל

אז כן, שעלת נפוצה היא הרכב פסאודו פאנק מקומי, ומקומי הכוונה שהם פועלים ויוצרים בעברית, עניין לא שגרתי לסצנה הספציפית הזו. ארבעת חברי הלהקה, בתחילת שנות העשרים  האחים גבריאל ברויד בשירה, גיל ברויד בגיטרה יחד עם עודד שנהב בגיטרת בס ורן אלטמירנו על התופים, מופיעים באווירת גלאם רוק בליווי תלבושות תיאטראליות ווידיאו ארט תוך התמסרות טוטאלית למופע, כשכל הופעה היא חד פעמית ובלתי צפויה.

כעת, לאחר שנתיים של פעילות אינטנסיבית, מבקשת הלהקה להשיק אלבום ראשון העונה לשם "ל.נ.צ.ח", שנעשה בהפקה עצמאית וחירות יצירתית מלאה. האלבום מכיל עשרה שירים מקוריים ומדבקים בשפה חצופה עם סאונד צעיר ומלוכלך. "ל.נ.צ.ח" נכתב והוקלט בתקופה קצרה מתוך רעב גדול ליצירה עברית רלוונטית, מה שהוליד אלבום מגובש, מקורי ובלתי מתפשר. את עטיפתו עיצב אמן הרחוב שין למד, המלווה ויזואלית את הלהקה מתחילת דרכה.

לכבוד השקת "ל.נ.צ.ח", יוצאת הלהקה לסיבוב הופעות שיחל במופע חגיגי ומושקע ב"גדה השמאלית" החוזרת לפעילות כאירוע מוזיקלי ראשון במעוז התרבות המתחדש כאשר רייסקינדר (אסף עדן) יהיה המופע הפותח, וימשך בהופעות ברחבי הארץ.

רק אמש צפיתי בחברי ההרכב כאשר הופיעו במסגרת אירועי לילה לבן בפסטיבל אינדי שאורגן בידי "אינדיד פרודקשן" בלבונטין7. אפשר לאמר שהם רק הולכים ומשתפרים…

משתעלים בלבונטין. צילום: יובל אראל
משתעלים בלבונטין. צילום: יובל אראל

תרשמו על הקיר – יום חמישי (יום העצמאות של ארצות הברית!) 04.07.2013. "הגדה השמאלית", אחד העם 70, תל אביב, שעה 21:00, 30 ₪ תעלה הכניסה + אלבום.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: