סיקור הופעות

רונן כוכבי | השקה | biRdS

מופע השקת אלבום "biRdS", רונן כוכבי, לבונטין7, 23.05.2013, אורחים – גיא כוכבי, שחם אוחנה, אסף שריג, נכח, צילם, תיעד ומדווח, גם על תובנה או שתיים – יובל אראל.

רונן כוכבי, השקה, לבונטין7. צילום: יובל אראל
רונן כוכבי, השקה, לבונטין7. צילום: יובל אראל

מכיוון שעל אלבומו החדש של רונן כוכבי כתבתי כאן כמה מילים, ממה התרשמתי ואיך האזנתי, לא ארחיב כעת יותר מידי, אספר רק כי אמש השלמתי את המשימה והתייצבתי אל מול הבמה האפלולית של לבונטין7 ממש דקות לפני חצות, כאשר החל מופע ההשקה החגיגי לאלבום "biRdS".

למרות שעת הלילה המאוחרת הייתה במרתף של לבונטין7 התייצבות מלאה כוללת בני משפחה והרבה חברים, מוסיקאים במיוחד, שהגיעו על מנת לכבד את רונן בחגיגה לרגל השקת האלבום.

רונן הוא כותב, יוצר, מלחין ומבצע מהסוג המיוחד, הוא יודע לעבור בין סגנונות כפולק ורוק ובלוז, ללהטט עם מיתרי הגיטרה ולשיר ממעמקי הנשמה. על מסלול העשייה המוסיקלי שלו כבר סיפרתי שם, חלק מהמסלול הזה הגיע הערב לפרגן, כמה מהם גם נטלו חלק מעשי בהופעה, החל מאחיו גיא שהצטרף בביצוע השיר, עובר לאסף שריג שנתן את הטון החזק והמשך בהפתעה שאחרי ההדרן כאשר שחם "צ'יקו" אוחנה הוזמן להצטרף לשיר אחרון – "Rooster", הלקוח מההרכב ההוא באותם זמנים – Rooster, שרונן שילבו בביצוע מחודש באלבום.

רונן כוכבי, biRdS. צילום: יובל אראל
רונן כוכבי, biRdS. צילום: יובל אראל

גם בין לבין השחיל רונן כמה מילים שהיו אמורות לחדור היטב למחשבותיהם של הנוכחים – על ההבדל בין האזנה באוזניות לנגני הדיגיטל לחומר שיורד מהרשת בדרך כזו או אחרת, לבין העבודה הרבה שמשקיע האמן היוצר עד להפיכת עבודתו לאלבום מוחשי הניתן לרכישה, על ההבדל בין הצריכה המיידית לבין מתן הכבוד ליוצר…

אז נכון שכיום הנגישות היא אחרת, אישית ובהישג הקלקה ברשת, גם בתשלום וגם בדרכים עקיפות, אולם גם אני מצטרף לקריאה הזו (זו לא חוכמה גדולה כאשר אתה מוצף בעותקי פרומו על בסיס יומי..) וטוען שאלבום טוב ראוי ונכון לרכשו, הן על מנת לשמוע את כל קשת הצלילים שחלקם נעלם בדחיסה הדיגיטאלית של mp3, הן על מנת לספוג מעבר להאזנה גם את ההוויה שמבקש האמן להעביר באמצעות מילים, מידע וכמה תצלומים, הן בזוית של לתת כבוד והערכה ראויה למי שהשקיע מכל כולו כדי להעשיר את המטען התרבותי שלכם.

אז למה אתם מחכים? לכו ותרכשו את האלבום שכבר נמצא במדפים בחנויות המוסיקה המובחרות.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

מופע השקת אלבום "biRdS", רונן כוכבי, לבונטין7, 23.05.2013, אורחים – גיא כוכבי, שחם אוחנה, אסף שריג, נכח, צילם, תיעד…

Posted by Yuval Erel on Friday, 24 May 2013

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. נראה שהיתה הופעה יפה – תודה על הכתבה.
    באופן אישי אהבתי יותר את פועלו של רונן במרסדס בנד,
    ולטעמי המוסיקה שלו היום היא במקרה הטוב שאריות מחוממות של רוק נייניז מיושן.
    אין פה הרבה חידוש חוץ מגיטרת גראצ' נפח מפוארת…

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: