פס קול שבועי

סחי, לסגור הכל, יש לנו קלפי בדיסק…

מילים, צלילים, אלבום רביעי לג'ירפות, אם תפשפשו בעטיפה תמצאו יתד של אוהל…האזין, חפר, והחליט – "יש עתיד לתנועה של כהנא צדק" – יובל אראל.

ג'ירפות במעלית. צילום: אלמה מכנס קז
ג'ירפות במעלית. צילום: אלמה מכנס קז

 ג'ירפות – ארז רוסו בגיטרות, יאיר קז בגיטרת בס, בס דיסטורשן, פסנתר, אורגן, תכנותים, מחיאות כפיים, אסי ששון על התופים וגלעד כהנא – שירה, קולות, שייקר ציפורניים, מחיאות כפיים, הם סוג של נגנים המבקשים לעטר את החפירות של "גלעד כהנא צדק", והוא חופר רבותי וגבירותי, יותר עמוק מבומבה צור בתעלת בלאומילך, יותר ארוך מרון ג'רמי, יותר מהר מהסוס של נרי אלומה, הבעיה היחידה הנוצרת בסופה של החפירה היא העובדה שאם הצלחת לעמוד בחפירה הבנת את פשטותה, אמיתותה, וחוכמתה.

מאז שרמי הואשם בהחזקת סמים קלים זרם אלכוהול רב בברזי מועדוני ההופעות בתל אביב, בדיוק בשעות שג'ירפות העבירו שם שעה וחצי של מופע תקופתי, עונתי, בחשבון שהוגש נמצאו שלושה אלבומים שלכדו בתוכם שורת להיטים – "וואו", "יש לו בחורות כמו מים", "גג", "מהר מדי","מונוגמיה","לא יודע למה זה קורה לי", "אין כניסה לפילים" ועוד.

האמת, ובינינו, ג'ירפות היא סוג של קאלט, כמו מופע הקולנוע של רוקי (בקולנוע פריז או קולנוע כוכב), כמו הופעה של נוכלי הג'ימבורי (השבוע – שלישי בערב באוזןבר!) כמו הופעה של נאג' חמאדי (בדרך כלל בחמישי בערב באוזן בר..), כמו יאיר לפיד בערב שישי (אה בעצם כבר לא..) מה שאומר שתמיד, אבל תמיד, טוב לחזור אליהם, עם צוואר ארוך או עם חברבורות, לג'ירפות (גלעד כהנא צדק) יש תמיד מה לאמר לנו על המתרחש כאן, לטוב ובמיוחד לרע.

ההתנחלות ההיפסטרית שצמחה בתל אביב בקיץ הקודם (2011) רק עשתה לג'ירפות טוב, ממש כמו עץ המצמיח את עלי עלוותו לגובה רב בנגישות נוחה לצווארה הענוג של הג'ירפה, כך המחאה החברתית ודמויות המפתח שלה היוו מקור לא אכזב ליצירת תמלילים חדשים והפכו את ג'ירפות ללהקה חברתית, צדק או לא..

בסופו של עניין, ואולי בתחילתו, לאחר שטפטפו בשנה האחרונה שורת שירים חדשה – "דפני דפני","קיץ 2" "אין בעצם זמן", "יכול להיות סוף טוב" ולאחרונה – "צריך לסגור הכל" משחררות הג'ירפות את האלבום הרביעי שלהן – צריך לסגור הכל!

צריך לסגור הכל. את כל המוסדות, את כל המשרדים, את כל ההשחתות, את כל הסיאובים, את כל השקרנים, את כל הסחטנים, את כל הקשים, את כל הקרים, את הפקידים

 הנהו, כאן, להאזנה מקוונת

הנהו כאן לרכישה וירטואלית

http://www.ilovemusic.co.il/product/2846

והחגיגה – היא תתקים בתאריך 14.02.2013 במועדון בארבי ת"א, בנוהל הידוע, דלתות 21:30 מוזיקה – 23:00. כרטיסים מקוונים בבארבי – 80 עכשיו, 100 ביום המופע…

בינתיים קצת פרופגנדה פוליטית אסורה לקראת הבחירות מחר, וידיאו יובל אראל, להג – גלעד כהנא.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: