חדשות הסצנה

ישו ומרי בארץ הקודש

להקת האלטרנטיב האגדית The Jesus and Mary Chain נוחתת בארץ הקודש לצמד הופעות במועדון בארבי בתל אביב, כל הפרטים.

ישו ומרי. צילום: יח"צ
ישו ומרי. צילום: יח"צ

ג'יזס אנד מרי צ'יין, הרכב האלטרנטיב הבריטי-סקוטי שהוקם בשנת 1984 בגלאזגו מעולם לא מצא את מצעדי הלהיטים כמקום לשאוף אליו, צלילי הרעש הלבן בשילוב פידבקים צווחנים משולבים בפופ אנגלי דביק יצרו חגיגה של קונבנציות פופ חתרניות.

ניתן לאמר שבמקרה זה ישו, הלו הם צמד האחים ג'ים ריד סולן ההרכב  ווויליאם ריד הגיטריסט והמלחין – האחים הסקוטים, הם לב ליבה של הלהקה שנגניה התחלפו במהלך השנים.

בד בבד עם ההתייחסות השונה, אלטרנטיבית באמת לתעשיית המוסיקה הצליחו ישו ומרי צ'יין לנפק שלל להיטים שחצו את גבולות האי הבריטי לעולם הרחב, הם הצליחו לכבוש את מצעדי ההשמעות בארצות הברית ולרכוש להם קהל אוהדים ברחבי העולם. לא נרתעו מלהכנס באמונה הנוצרית ובנשיא ארצות הברית המנוח קנדי, ישו ומרי מהווים מודל השפעה למספר לא מבוטל של הרכבי אלטרנטיב שצמחו אחריהם.

כעת הם מגיעים לישראל, שתי הופעות מתוזמנות לאמצע חודש אוקטובר 18 ו- 19 לחודש, ממש במקביל לפסטיבל אינדינגב, סביר מאוד שקהל היעד של ישו ומרי הם בשכבת הגילאים הבוגרת יותר, אלו שציפו לחזרתם לפעילות לאחר כמעט עשור שנים במהלכו לא נשמעו מהם קולות, הם חזרו לפעילות במסגרת ההרכב בשנת 2007 וכעת הם טעונים יותר, שלמים יותר עם עצמם ובעלי תובנה יותר עמוקה ליצירה המוסיקלית.

את התופעה הזו מביאה לכאן, לתל אביב, ההפקה המשולבת של המון ווליום וקבוצת זאפה.

מתי: 18-19 באוקטובר במועדון הבארבי, קיבוץ גלויות 52 ת"א, בשעה 22:00. מחיר כרטיס במכירה מוקדמת: 199 ₪ לאחר מכן יעלה המחיר ל – 229 ₪. כרטיסים במרכז ההזמנות הטלפוני של זאפה 9080* או באתר הבית http://www.zappa-club.co.il ובאתר הבית של מועדון בארבי http://www.barby.co.il

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: