פס קול שבועי

מסע הפסנתר של אסי ישראלוף

אסי ישראלוף, "מה קשור.." יוצר רומן אישי ואינטימי לאהובתו, פיטר רוט יוצק את המעטפת המרגשת של צלילים והרמוניה, בואו להאזין.

אסי ישראלוף והפסנתר. צילום: יח"צ
אסי ישראלוף והפסנתר. צילום: יח"צ

אסי ישראלוף, לחלוטין לא דמות של מוסיקאי רוק, פולק או בכלל, שמו עולה בזיכרון האישי והקולקטיבי כצלע מהמשולש של שלישיית "מה קשור" הגרסא העכשווית להומור שנוצר כאן בידי המיתוס של הגשש החיוור בשנות השבעים. מסתבר כעת כי במהלך ארבע השנים החולפות, שקד על שירים וצלילים, לאחר שגמלה בליבו ההחלטה, כך סתם בבוקר אחד, לרוץ ולרכוש פסנתר, זאת מבלי לדעת ולו תו אחד.

היתה זו המוזה, שקיננה בו, והובילה אותו בחלומות, פסנתר אחר פסנתר, מכל הסוגים, בכל הצבעים, עד שלבסוף קם ומימש את החלום, או אז התיישב ולאט לאט, יום אחר יום החל ללמד עצמו את רזי הנגינה, תוך האזנה בלבד, וגם המנגינות החלו להתפרץ להן, כשרון שהיה אצור בו יצא החוצה.

את כל המתת האלוהי הזה לקח אסי ישראלוף ועטף בו את אהבתו לאשתו הטריה אז, אפרת, אפשר לאמר שהאשה והפסנתר הגיעו אל אסי באותה תקופה, וההתגלות המוסיקלית הזו לקחה אותו ליצור את שירי אהבתו אליה אחד אחד עם הפסנתר.

הבוקר, לפני שהספקתי להאזין לאלבום, יצאתי מפתח בניין מגורי ופגשתי באחד השכנים, ללו, ללו רוט, הסבא של פיטר, אחרי ברכת בוקר טוב נכנסתי לרכב וכמובן שכל הדרך האזנתי לאלבום החדש של אסי, ושמעתי את המילים האוהבות ומעליהן את המנגינה העדינה וכל זאת עטוף בעיבוד תזמורתי מצויין, עם כלי נשיפה לצד כלי מיתר והשירה בוקעת בעדינות בתזמון הנכון, ואז ברמזור, הצצתי בעטיפה, כן, פיטר רוט, הנכד של ללו, השכן, הוא שהפיק מוסיקלית את האלבום, הפקה מצויינת, הפקה המיטיבה לחשוף בעדינות נעימה את השירים האינטימיים, החשופים והאישיים כל כך, אני פשוט מקנא בו, באסי.

מתוך השיר הפותח את האלבום "ונראה לי שבסוף"

ונראה לי שבסוף אני נשאר איתך | ועמוק בפנים יודע שזה לא כל כך | הימים הפכו קצרים והלילות לא נגמרים | לא עניין של מצב רוח לא עניין בכלל | מחפש אותך בשבי מטפס מעל  | הימים כבר מספרים והלילות לא נגמרים | אין כבר הרבה מה לספר | חולם מזמן על משהו אחר | אני לא נישאר איתך זה לא עובר | פעם עוד הייתי מוותר…

האלבום של אסי – "מסע עם פסנתר" לא היה קורם קול וצליל לולא העזרה של כמה חברים קרובים של אסי – אשר פדי על התופים, עמית יצחק בגיטרות, טל פורר בפסנתר וקלידים, חן שנהר, ניצן קאנטי, טלי גולדברג ופרי טל בכינורות, נועם חיימוביץ וגליה חי בויולה, מאיה בלזיצמן ויעל שפירא בצ׳לו, אלון עזיזי בקונטרה בס, ירון אוזנה בטרומבון, ענבר נבות בבסון, עדי מאירי בחצוצרה, עפר פלד בחליל ואמיר משה באבוב. את כלי המיתר עיבד איל מזיג, ועל הכל כאמור ההפקה המוסיקלית של פיטר רוט.

את הפקתו של האלבום קידם מסע לכל אורכה ורוחבה של הארץ, אסי, שעשה כבר את הצלחתו באמן מוכר בארץ במסגרת "מה קשור" לא עשה לעצמו הנחות, הוא פתח לפני שנתיים ביחד עם קבוצת נגנים מצומצמת במסע הופעות קטנות ואינטימיות ללא הרבה פרסום, אסי בחר ללכת בדרך הקשה של אומן מתחיל ולא לרוץ על גבי הצלחתו כבדרן, זו יושרה לשמה!

הופעת השקה חגיגית לאלבום תתקיים בתאריך 27.08.2012 בשעה 20:30 במועדון זאפה תל אביב (ראול וולנברג, מגדלי זיו) בלווית אורחים מיוחדים. כרטיסים 80 ש"ח במכירה מקוונת.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

  1. שמעו בדיחה:
    קומיקאי ניסה להיות זמר.

    מצחיק? גם הקליפ שלו שעבר אמנם הפקת אירועים מעולה, אך מה הקשר בינו לבין שירה.
    עם זאת, מר ישראל, יפה שאתה מנסה לזלוג לתחומים אחרים כמו חברך ציון ברוך.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: