כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

או, נפלא פה, הבילויים חוזרים!!!

חמש שנים לאחר ההודעה על הפסקת פעילותה, חוזרת להקת "הבילויים" להופיע לקראת אלבום חדש ושלישי הצפוי לצאת באביב 2013, יובל אראל מדווח, גם ל"בילויים", ברור…

הבילויים חוזרים
הבילויים חוזרים

"הבילויים בילו את השנים האחרונות במסתור, מלקקים את הפצעים ואוגרים ידע, כוח ונשק. כעת – כשנדמה שהמציאות יישרה קו עם מפלס הגרוטסקה והפסימיות שבשירי הלהקה – אנחנו מרגישים מוכנים להגיח מהמסתור למתקפת בזק נוספת,בתקווה לחזור עם שלל רב ועם כמה צלקות חדשות למזכרת."

להקת הבילויים נוסדה ב-1996 על ידי ימי ויסלר ונועם ענבר, אז חברים לספסל הלימודים בתיכון. אלבומם הראשון, "הבילויים", שראה אור בשנת 2003, הופק על ידי ברי סחרוף וכלל מגוון להיטים מקבריים כמו 'נפלא פה', 'כשנפוליאון יכבוש את עכו' ואחרים, והפך כמעט מיידית לאלבום "קאלט" ליודעי דבר. לאט ובשקט, מהופעה להופעה, גדל והתעצם גרעין המעריצים האדוק של הלהקה לכדי קהל רב ונאמן.

בשנת 2007 ראה אור אלבומם השני, "שכול וכישלון", בהפקתו של תמיר מוסקט. האלבום, כשם הרומן של יוסף חיים ברנר, זכה לתהודה תקשורתית וציבורית רחבה ולשבחים רבים, ומיצב את הבילויים כאחת הלהקות המוערכות והמבוקשות ביותר בארץ. במרוצת השנים חברו להרכב בין היתר שלומי "כרובי" לביא, יוני סילבר, מאיה דוניץ, שחר חזיזה ושיקו סיני. בהופעות האחרונות הצטרפו גם האחים המוזיקאים אייל ואסף תלמודי. הלהקה הפסיקה את פעילותה בינואר 2008.

בקיץ 2011, על רקע מחאת האוהלים, הגיחו הבילויים במפתיע להופעה ספונטנית במאהל שבשדרות רוטשילד בת"א. ההופעה הקצרה כללה מבחר משירי האלבומים המוקדמים, לצד מספר שירים חדשים – שרמזו על פעילותם המתחדשת.

וכעת – הציפייה המתוחה מתממשת: הבילויים מכריזים על שובם לסבב הופעות לקראת אלבום חדש ושלישי. האלבום צפוי לצאת באביב 2013.

ההרכב הנוכחי של "הבילויים" – ימי ויסלר / נועם ענבר / מאיה דוניץ / גרשון וייסרפירר / שיקו סיני

ההופעות הקרובות והראשונות של הלהקה מזה 5 שנים:

שישי, 26.10, בארבי, תל אביב,  כרטיסים ב- 70 ש"ח, מכירה מוקדמת

חמישי, 1.11, ביט, חיפה

רביעי, 7.11, החלוץ 33, באר שבע

חמישי, 8.11, צוללת צהובה, ירושלים

אז מה, עכשיו שוב יהיה נפלא פה…(תזכורת מאוהלי המחאה 2011)

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d