פס קול שבועי

ההודעה הסודית של Folo

סופר גרופ ירושלמי בהתהוות, אוטוטו אלבום בכורה, חשיפת שיר ראשון, יש גם תאריך למופע בתל אביב.

Folo - The Secret Massage
Folo – The Secret Massage


ככה במפתיע הם חוזרים לפעילות, עוד מעט ישיקו אלבום וגם יצאו למסע הופעות קצרצר כולל בתל אביב, אז במי מדובר? FOLO הנו הרכב מוסיקלי הכולל ארבעה צעירים מירושלים, אורי אלבוחר – סולן וקלידים, נועם הלפר (Kitzu) בגיטרות, רני מגידו – מחשב ואלקטרוניקה וענר פקר (TheAngelcy)- קונטרה בס ובס, הם עבדו און ואוף על סקיצות וחומרים עד שהכל התגבש לכדי מוכנות להפקת והשקת אלבום בכורה – "The Secret Message".

לפני מספר ימים כבר שחררו להאזנה קטע אחד מתוך האלבום הצפוי – "קרב יום"

כן, אז אנסה לפענח את ההודעה הסודית ועל איזה יום מדובר, אפשר לזהות ביצירה את הסגנון המתגבש השולף תכנים ישנים דוגמת עבודות של צ'רלי מגירה באלבומיו הראשונים (היקינטון). השיר הראשון ששוחרר מטפל לא פחות אלא באחד הפיוטים העתיקים של המסורת היהודית "קרב יום" (ויהי בחצי הלילה), פיוט שנכתב בארץ ישראל בסביבות המאה השישית והפך בעדות ומעגלי חברה מסויימים לחלק מהגדת הפסח, הפיוט שאת לחנו העממי יש המשייכים לר' ישראל בעל שם טוב – הבעש"ט, מושר בקטע המוקלט בפי השחקנית חנה רובינא, מי שהייתה סמל לתיאטרון היהודי חלוצי עברי בהתהוותו, וסומפל מתוך תוכנית טלוויזיה של הערוץ הראשון – "כך היה" שבה תיעוד נדיר של רובינא שרה את הפיוט. דרך אגב הפיוט זכה לביצועים רבים ומגוונים, האחרון שבהם הנו של אביתר בנאי.

"קָרֵב יוֹם אֲשֶׁר הוּא לֹא יוֹם וְלֹא לַיְלָה, רָם הוֹדַע כִּי לְךָ הַיוֹם אַף לְךָ הַלַּיְלָה, שׁוֹמְרִים הַפְקֵד לְעִירְךָ כָּל הַיוֹם וְכָל הַלַּיְלָה, תָּאִיר כְּאוֹר יוֹם חֶשְׁכַּת לַיְלָה."

בהמשך מתקיים סימפול אלקטרוני עתיר נויז ממוחשב עם נעימה המזכירה במעט השפעות של רדיוהד והרכבי דאב ואלקטרוניקה מתחדשים.

אם קטע זה מעיד על ההמשך הרי שנכונה למאזינים חוויה מיוחדת של יוצרים המבקשים להעביר מסר שונה, אקלקטי ומגוון. לדברי המוסיקאים הם נוגעים בפלטפורמות שונות, לא הופעו יחד כבר שנתיים כמעט ועיקר העבודה הייתה על האלבום.

אז לפני שהבאז הזה מתפרץ ברשת, תרשמו לכם את התאריך – 09.08.2012, הופעה בתל אביב, בית העם, רוטשילד 69. (בדרך כלל כניסה חופשית, אולי תרומות לכיסוי הוצאות שוטפות)

האזנה:

טעימות נוספות ממה שצפוי, ניתן לראות ולהאזין בעבודות קודמות של חברי ההרכב

מקצת מהעבודות והסקיצות של אורי אלבוחר

מקצת מהעבודות והסקיצות של רני מגידו

מקצת מהעבודות והסקיצות של נועם הלפר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: