פס קול שבועי

שילה פרבר בדרך לאלבום חדש

שילה פרבר, זמרת יוצרת, בדרך להשקת אלבום חמישי, בינתיים ניתנת ההזדמנות להאזין לשניים מהשירים שיכללו בו.

שילה פרבר, תמונע. צילום: יובל אראל
שילה פרבר, תמונע. צילום: יובל אראל

שילה פרבר, מהיוצרות המוערכות והמוכשרות שפועלות היום עומדת בפני הוצאת אלבום חדש. את שילה פגשתי לראשונה כאשר התארחה במופע השקת אלבום הבכורה של "אנטיביוטיקה", היא השאירה עלי רושם חזק באינטרפרטציה שלה לשיר  "דליה בן שושן". חיפשתי חומרי שירה שלה ברשת ומצאתי את הביצועים לשירי נתן אלתרמן, החלטתי להתרשם באופן ישיר ומצאתי את עצמי מאזין לה במופע היחיד האקוסטי בתיאטרון תמונע. הזדמנות נוספת נקרתה לי כאשר הופיעה יחד עם מאיה בלזיצמן במסגרת פסטיבל Up Town Music בקיץ שעבר.

כיום באמתחתה של שילה כבר ארבעה אלבומים, "תתנהגי יפה", "מתוק שחור", "פרח קיר" והאחרון – "שילה פרבר שרה אלתרמן" אשר יצא לפני כשנה וזכה להצלחה רבה. בשנתיים האחרונות, לצד הפרויקטים הרבים בהם היא עסוקה, עבדה שילה על שירים חדשים עם מפיקים שונים. השיר הראשון שהושק מתוך האלבום שבדרך, "מישהו ירגיש כבר" הוא שיר רוקיסטי המשלב טקסט בועט וחשוף עם הרבה עוצמה וכוח, אותו הפיק לני בן בשט.

השיר השני שהושק "יום שישי" מציג את שילה חשופה מתמיד, שרה מדם לבה את המקומות הכואבים והבודדים ומגישה אותם בישירות האופיינית לה, כמו אגרוף בבטן הרכה.

כבר בשני שירים אלו ניתן ללמוד כי באלבום החדש משילה שילה את הגנותיה האחרונות, חושפת את עצמה, את פצעיה הנפשיים לעיני קול (וכל), עושה חשבון נפש פומבי, נראה כי מצפה למאזינים מסמך נדיר ומיוחד.

עם שילה בדרך לאלבום נמצאים – תופים: מתן אפרת, בס: נעמן טל, גיטרות: אדם בן אמיתי, פסנתר: איתמר גרוס, צ'לו וקולות: מאיה בלזיצמן.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: