סיקור הופעות

מוסיקה בפרדס

חמישה מוסיקאים, זמרים והרכביהם, שלומי שבן, ירמי קפלן, בני בשן, אמיר דדון ורמי פורטיס נרתמים בערב אחד לתרום לפעילותה של עמותת הפרדס, למען פיתוח קהילתי בשכונות שפירא וקריית שלום בדרום תל אביב, מועדון בארבי, 23.04.2012. התנדב, שמע, ראה, צילם ומדווח – יובל אראל. 

שלומי שבן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל
שלומי שבן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל

שכונות שפירא וקריית שלום שבדרום ת"א, ידועות כשכונות מגוונות מאוד מבחינת האוכלוסייה המתגוררת בהן: עולים, חרדים, מזרחיים, אשכנזים, ותיקים וחדשים ובשנים האחרונות אף מהגרי עבודה ומבקשי מקלט. במרקם מעניין זה, פועלת עמותת הפרדס שהוקמה בשנת 2006 ע"י צעירים המתגוררים בשכונות דרום ת"א, כפלטפורמה לקידום יוזמות של תושבים ברוח של צדק חברתי וסביבתי ופלורליזם. העיקרון המנחה של העמותה הוא עשייה של תושבים למען תושבים, תוך יצירת מבנה קהילתי חזק המשלב בתוכו את מגוון האוכלוסיות.

ירמי קפלן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל
ירמי קפלן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל

במטרה לקדם את פעילות העמותה ולגייס תקציב פיננסי שיסייע בכך יזמו אנשי העמותה ערב שכולו מוסיקה וכל הכנסותיו יופנו לשם כך. "ערב ההתרמה הזה הוא כמו אויר לנשימה לעמותת הפרדס, אחרי שכל מקורות התקציב שלנו התייבשו", אומר איתי סראג', צעיר בן 26 שגדל בשכונת שפירא, התחיל את דרכו בעמותה כמתנדב וכיום הוא מנהל העמותה. "למזלנו עומדים לרשותנו מתנדבים רבים תושבי השכונות, ויש גם פרויקטים שהצלחנו לגייס אליהם שותפים ואפילו את הרשויות, אבל אם אנחנו רוצים להמשיך ולשמר את מרכז הסיוע לתושבים וליזום פרויקטים חדשים, אנחנו חייבים מימון".

אני בני בשן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל
אני בני בשן, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל

שורה מובחרת של אמנים ישראליים נרתמו להופיע בהתנדבות בפני הקהל שהגיע למופע ההתרמה – שלומי שבן, ירמי קפלן, בני בשן, אמיר דדון ורמי פורטיס, בהנחייתו של תושב השכונה מודי בר און הפכו את הערב המתוכנן לחוויית מוסיקה, אהבה, נתינה ותקווה בלתי נשכחים.

אמיר דדון, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל
אמיר דדון, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל

כאשר הושמעה קריאה ופנייה מטעם אנשי העמותה לצלם המוכן לתעד את האירוע לא חשבתי פעמיים, המטרה והדרך היוו עבורי נושא ראוי להירתם עבורו וכך מצאתי את עצמי אמש מתעד את הערב במועדון בארבי.

מאות צעירים וצעירות, רובם מקרב תושבי שכונת שפירא ושכנתה קריית שלום, ביניהם קבוצות רבות של חוגי התנדבות דוגמת בנות גרעין "רעות" הגיעו ליטול חלק בחגיגה, מר רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו כיבד את המעמד בנוכחותו.

רמי פורטיס, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל
רמי פורטיס, הפרדס, בארבי. צילום: יובל אראל

על המוסיקאים אין צורך להכביר במילים, כולם טובים, כולם מפורסמים, כולם יודעים את המלאכה, באהבה אמיתית ותחושת תרומה והתנדבות הרימו חמשת הזמרים, איש איש בתורו את האווירה במועדון לחגיגה מוסיקלית מצויינת. חלק מהמראות והצלילים מתועדים בקליפים המצורפים למטה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, אולי תמצאו את עצמכם…

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150752613244654.424521.721654653&type=1&l=62dca73e2f

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: