כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

יעל דקלבאום – התשובה

יעל דקלבאום משיקה שיר חדש - "התשובה", האזינו

יעל דקלבאום היא הזמרת הישראלית היחידה שבאמת מסמלת ביצירתה ובפעילותה את השאיפה לשלום ודו קיום בין העמים החיים בפיסת הארץ השסועה הזו, יעל היא בראש ובראשונה פציפיסטית הדוגלת בקירוב לבבות ודו קיום, אולם השבר האדיר שנפער הוביל אותה לשחרר את אחד משיריה המעלה שאלות רבות דווקא בימים אלו.

את השיר "התשובה" כתבה יעל דקלבאום לפני 7 שנים, בתום המסע האקטיביסטי / מוזיקלי ״הדרך הביתה״ שעשתה ברחבי הארץ עם דפני ליף. במהלך המסע פגשו השתיים קהילות רבות בקרב העם וזכו להכיר מקרוב נפשות רבות ברחבי הארץ. המסע הותיר מחשבות ושאלות קיומיות על ההווה, על העתיד ועל החיים כאן שהתגלגלו לשיר שנותר במגירה, במטרה להשתלב באלבום עתידי בעברית, לכשתבשיל השעה.

בנובמבר הקרוב תוכנן לצאת שיר ראשון מאלבום חדש באנגלית, אך לאור המאורעות החליטה יעל להשהות את התכנית ולהקליט את ״התשובה״, שמילותיו מקבלות היום משמעות נוספת, חזקה ועדכנית. כמה ימים אחרי פרוץ המלחמה, יעל עלתה על מטוס מברלין לישראל כדי להיות כאן. ביחד עם חבורת מוזיקאיות ומוזיקאים (ירדן כהן, שלומי שפירא (סלומה), עומרי פורת, שרון מנסור, שחר זיו, נועם חיימוביץ' ויינשל) נכנסה להקלטות באולפני העוגן, והפיקה עמם את ההקלטה תוך יומיים.

כך יעל דקלבאום על שחרור השיר – "בזמנים האלו, בהם כולנו המומים, מחפשים אחר מרגוע, נחמה, קרקע בטוחה, קשה להכיל את חוסר הוודאות והאבל הגדול. קולות שונים מציפים את המדיה, בארץ ובעולם. דעות מנוגדות לכאן ולשם, מנסות לתפוס צד במלחמה הנוראית הזאת, כשבעצם קשה להכיל שאין עדיין תשובה שאפשר לנוח בתוכה. מרחבי הביחד והערבות ההדדית, הם קרקע גדולה לנחמה".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d