כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

אביב גדג' – עולם מופלא איפה אתה

בצילה של המלחמה יוצא אלבומו החדש של היוצר אביב גדג' "עולם מופלא איפה אתה" לרשתות, כנסו למוד האזנה

אלבומו הרביעי של המוזיקאי והיוצר, מי שהיה סולנה של להקת אלג'יר המיתולוגית, אביב גדג', יצא לאור ברשתות ושרותי הסטרימינג השונים, הזדמנות מצוינת לפנות את כל הרעשים הסובבים אותנו ולהיכנס למוד האזנה.

האלבום, העונה לשם "עולם מופלא איפה אתה" בעקבות השיר החמישי מתוך ארבע עשר השירים המואגדים בו, הוא אלבומו הרביעי כיוצר סולו. אביב הוא משורר פואטי וכואב, כך שיריו שנהפכים להמנונים מגלמים הררי עצב ורגשות והופכים למסעות מופלאים בנבכי מחשבותיו המתורגמות למילים ולחנים. אין הרבה יוצרים כאלו בארצנו ועלינו להעריך את העובדה שאנחנו זוכים לשמוע את שיריו.

בהקלטות שירי האלבום נוטלים חלק לצידו של אביב גדג' שכתב והלחין את השירים ומנגן בגיטרות, אורגני רודס והאמונד, פסנתר אקוסטי, חברי להקתו הגיטריסט רון בונקר, נגן הבס יהוא ירון, הצ'לנית מאיה בלזיצמן ואביב ברק על התופים. עוד אנשים טובים שהצטרפו להקלטות הם איתי שטרית המנגן באורגני רודס והאמונד ופסנתר אקוסטי, נדב פאסט בכינור, שרה גדג' המוסיפה קולות שירה בשיר הנושא, דן מאיו המצטרף בתיפוף בשיר "חסד מקרי" ובכלל מקהלה שלמה של קולות שירה נותנים עלמה גוב, רות דנון, מאיה בלזיצמן, דניאל רובין, דניאלה תורג'מן ושחר גוטמן.

האלבום יוצא לחופשי בעיצומה של המלחמה והטרגדיה האישית של אביב גדג' המתגורר במושב עין הבשור אשר נמנה על אלו שהצליחו להימלט מהתופת, כך דיווח אביב לפני מספר ימים – "תודה לכל מי ששאל, דאג לשלומנו והציע עזרה. מעדכן שאני ומשפחתי שלמים ובטוחים, יצאנו מהעוטף ואנחנו נמצאים עכשיו במצפה רמון. ניצלנו בזכות האנשים הגיבורים והנפלאים של מושב עין הבשור שפעלו באומץ בלתי נתפס, והצליחו להדוף את המחבלים מהישוב בכוחות עצמם. אנחנו שבורים ואבלים על כל כך הרבה חברים ושכנים שאיבדנו ודואגים מאוד לנעדרים ולחטופים שגורלם עדיין לא ידוע. לי לא נשארו מילים, רק זעם ודמעות…"

על פי התכנית המקורית אביב גדג' אמור לחגוג את השקת האלבום במופע שנקבע מראש במועדון בארבי בתל אביב לתאריך 11 בדצמבר וקיומו של המופע נכון לזמן הזה נטול בספק גדול.

כל שנותר לנו כעת הוא פשוט לפנות את פרק הזמן, להירגע ולהאזין.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d