כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות

בצל המלחמה נקבע מתווה כלכלי לאנשי עולם התרבות

לראשונה סוכם על חמ"ל שיאחד את כל העוסקים בתרבות עבור אזרחי ישראל וכן על מתווה כלכלי שבמסגרתו ישולמו תעריפי מלחמה לכל אנשי התרבות המגיעים לחזק את המורל. כל הפרטים

שבועיים וחצי מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" במהלכם התנדבו מאות אמנים ואנשי תרבות מעולמות המוזיקה התיאטרון ואחרים לרוץ ולהופיע בפני שלל קהילות בארץ החל ממחנות הצבא והתכנסויות אנשי המילואים, דרך מקלטי ציבור המפונים מיישובי עוטף עזה דרך ביקורים אצל פצועי המלחמה וההפגזות, ובכלל כמעט בכל תחום בו אמנים יכולים להרים את המורל ולתת שעה של אסקפיזם מהמלחמה המתרחשת עלינו וכל זאת בהתנדבות מלאה וללא תמורה כספית הגיעו לקיצם.

אמש נפגשו גורמי תעשיית התרבות וההפקות בישראל בביתן אקספו, גני התערוכה בתל אביב, והכריזו על פתיחת חמ"ל מאוחד שמטרתו חיזוק המורל הלאומי ותמיכה נפשית במפוני יישובי עוטף עזה, הנפגעים מאירוע הטרור המחריד, מהמצב הביטחוני הנמשך וכן למפוני יישובי הצפון, הפצועים בבתי החולים ועוד.

את החמ"ל מובילים איגוד תעשיית התרבות והפקות הבמה, יחד עם משרד התרבות והחברה למתנ"סים וכן עם רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון (רח"ל). בעקבות הערכת הגורמים המקצועיים כי מצב החירום במדינת ישראל עלול להימשך עוד זמן רב, נוסף על הצורך האמיתי בחיזוק חוסנן של הקהילות שפונו ונפגעו – נערכו כל הגופים לפעולה מקיפה וארוכת טווח.

כך שר התרבות והספורט מיקי זוהר –  ״עולם התרבות בישראל התגייס להרמת המורל בעורף ובחזית במופעים, במפגשים ובסדנאות יצירה. אני שמח שעכשיו במערך שנוצר יהיה אפשר יהיה לתגמל במידה מסוימת את האמנים, האמניות ואנשי הבמה שמגיעים להופיע ולחזק את רוחו של העם שלנו. משרד התרבות והספורט ימשיך להיות העוגן והאוזן הקשבת הן בימי שגרה והן בימי חירום. אנחנו כולנו בלב אחד וכאיש אחד בתקופה הקשה הזאת".

כך יוני פיינגולד, יו"ר איגוד תעשיית התרבות והבמה –  "אני מודה לכל תעשיית התרבות – אומנים, מפיקים, מנהלי אומנים, אנשי הגברה וסאונד, מפעילים, שחקנים, מטפלים, אנשי יצירה ולמשרדי הביטחון והתרבות על שיתוף הפעולה. כולנו התגייסנו בהתנדבות מיד לפעילות ביום שבת הנורא ויש עשרות יוזמות שפועלות. כרגע מה שחשוב הוא ליצור את שיתוף הפעולה בין כל הגופים היוזמים ולאפשר לכל נקודה בישראל לקבל מענה תרבותי וכן לסכם על מודל של תעריפי מלחמה, כדי לאפשר לכולם לקבל חיזוק לנפש ולרוח".

ובהזדמנות זו אנשי תרבות וגופים נוספים המבקשים להצטרף לפעילות, מוזמנים ליצור קשר עם החמ"ל דרך רח"ל (רשות חירום לאומית) או דרך איגוד תעשיות התרבות והבמה במייל: Info@amarganim.co.il

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

    1. בסוף הידיעה יש מייל ליצירת קשר עם הגוף שמתכלל את כל העסק, נא לפנות אליהם עם הצעות לשת"פ וקבלת תגמול כספי. תודה

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d