כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות

במיוחד כעת מיזם – שיר מקלט

מיזם "שיר מקלט" מביא למאות אלפי מפוני עוטף עזה, הדרום והצפון וליושבים במקלטים, פעילויות תרבות, מוסיקה וסדנאות

מיזם "שיר מקלט" מביא למאות אלפי מפוני עוטף עזה, הדרום והצפון וליושבים במקלטים, פעילויות תרבות, מוסיקה וסדנאות. המיזם  הוא מיזם חירום ארצי, של "עמותת חווית המוזיקה ישראל" ע"ר אשר נוסד בשנה האחרונה בעת של שגרה מתוך הבנה של יוזם הפרויקט, אלון מלר, כי על מנת להעניק מענה הולם בעת חירום צריך מערך מוכן ומובנה שהוקם מראש.

מלר עמל בשנה האחרונה על יצירת מאגר של אמנים, שכיום עומד על מעל ל 1500 מתנדבים מצד אחד ומצד שני הכין מאגר של אנשי הקשר הרלוונטים במדינה וברשויות המקומיות על מנת שבעת הצורך יוכל להביא אמנים ותרבות לכל מקום בו נדרש בזמן קצר ומענה.

מלר חבר בשבוע האחרון לקבוצת "ספינת אור", קבוצה הפועלת מתוך תחושת שליחות חברתית, אשר אחראית על ההפקה בפועל שגייסה מתנדבות ומתנדבים רבים, ביניהם אנשי מקצוע מתחומים שונים (סאונד, תאורה, שינוע ועוד) אשר מצטרפים בהתנדבות להצלחת המיזם.

הפעילויות מיועדות למגוון גילאים, ילדים נוער ומבוגרים: מופעי מוסיקה, הצגות, תיאטרון קרקס, מעגלי מתופפים, שיעורי מוסיקה, ערבי שירה, כוכבי ילדים, סדנאות רובוטיקה, ספורט יוגה ועוד. הפעילויות מתואמות לדרישות המקום, צרכיו וקהל היעד בו, אנשי המיזם מרכיבים עבור כל יעד חבילת פעילויות הנותנת מענה בהתאמה אישית.

בנוסף מפעיל המיזם את "שיר מקלט לייב"- שדורים ומפגשים עם אמנים וסדנאות בשידור מרחוק לאלו אליהם הוא לא יכול להגיע. השידורים מתקיימים מדי יום וניתנים לצפייה בערוץ היוטיוב

"בשבוע האחרון, עסקנו בדיוק המערך הפעיל, בגיוס עשרות מתנדבים ומתנדבות עבור ניהול המערך – מתנדבים אלו, הם לא פחות ממובילי תחום התרבות בישראל", אומרת נעה שטריכמן, מנהלת הצוות אשר מוביל את בניית מערך ההפקה של המיזם, "אנחנו מזהים התגייסות אדירה בעולם התרבות הישראלי של אנשי מקצוע בכל הרמות – אמנים, אנשי סאונד, הפקה, תוכן וכו', המתאחדים ומניחים אגו ומחלוקות בצד לשם קיום יעיל ומדויק של המערך, לטובת כלל הציבור הישראלי ולחיזוק העורף".

"אנו מבינים שכדי להחזיק קהילה בת אלפי מתנדבים, שתוכל לתת מענה ארוך טווח למאות אלפיי אנשים שנעקרו מביתם, יש צורך במעטפת קהילתית וטיפולית עבור המתנדבים" מוסיף מלר, "ואנו נותנים הכשרה מקצועית ל*אמנות מיודעת טראומה* לכלל אנשי המערך – על ידי ליצנים רפואיים ופסיכותרפיסטים מומחי טראומה".

היום פתח המיזם,  מוקד טלפוני, תחת חסותה של האופרה הישראלית בתל אביב, אשר יהיה לעזר המקומות אשר דורשים את העזרה שלנו וכן למתן פתרונות ומענים לציבור בכל הקשור לתיאום תוכן חיצוני בימים אלו.

להצלחת המיזם עד כה יש שותפים רבים: המועצה האזורית אשכול, החברה למתנסים, המועצה הישראלית להתנדבות, אחים לנשק, חברת גוגל, קרן קדר, עמותת יח"ד, האופרה הישראלית ועוד שותפים רבים אשר מצטרפים בהתנדבות ובנתינה רבה בכל יום.

מקומות ומוסדות המעוניינים בהזמנת השירות יפנו באמצעות הטופס https://forms.gle/mESUeMdZfbMWctZ38

אפשר גם בוואטספ ל050-3985100 https://wa.me/+972503985100

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d