כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

רונה קינן בעצרת המחאה

הזמרת והיוצרת רונה קינן הופיעה בעצרת המחאה, צפו בתיעוד

לפני זמן קצר הופיעה הזמרת והיוצרת רונה קינן בעצרת המחאה שהתקיימה זה השבוע ה- 38 בכיכר הדמוקרטיה, צומת הרחובות קפלן ודרך בגין בתל אביב, קינן אשר הופיעה בכיכר בפני קהל רבבות פתחה את הופעתה בנשיאת דברים כדלקמן – "אני גאה להיות אתכם הערב 38 שבועות אל תוך אחת המחאות החשובות ביותר בתולדותינו אם לא החשובה והקריטית שביניהן. מדינה שלמה נחטפה ומוחזקת כבת ערובה בידי כנופיה של בריונים, משיחיים, קנאים, גזענים שטופי שנאה והומופובים חשוכים שבקושי מייצגים את בוחריהם שחברו לראש ממשלה שאיבד את זה לגמרי ויחד הממשלה האסונית הזו קורעת במו שיניה את החוט האחרון שאולי מחבר בינינו כחברה. מכיוון שהם לא הולכים לשחרר אותנו על דעת עצמם, אין לנו ברירה אנחנו  מוכרחים לעשות את זה בעצמנו וזה בדיוק מה שנעשה ככה שבוע אחר שבוע עד שנשתחרר מהאחיזה הקטלנית שלהם."

לאחר מכן בצעה רונה קינן שניים משיריה – "בואי למרפסת" מתוך אלבומה "זמן התפוז", בסיומו נשמעו קריאות קצובות מתוך הקהל – "צאו אל המרפסת המדינה קורסת". השיר השני שרונה קינן בצעה היה "מבול" מתוך אלבומה – "לנשום בספירה לאחור" ואשר מילותיו נכתבו במשותף על ידי אלונה קמחי, יהלי סובול, מאיה בקר ורונה קינן.

התיעוד מתוך שידור לייב באדיבות העיתונאית אורלי בר לב.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d