כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

ללמוד שוב לעוף – אילנית ואדם בדואט

דואט של הזמרים אדם ואילנית במסגרת פרויקט מיוחד של יהונתן פרלמן, האזינו

שניים מהקולות האהובים ביותר במוזיקה הישראלית, אילנית ואדם, משלבים כוחות בדואט – "ללמוד שוב לעוף" שכתב יואב גינאי והלחין ועיבד יהונתן פרלמן, שיר של תקווה להתחלה חדשה, לשלום מבחוץ ומבפנים, לסליחה ולהכרה בכך שהכל זמני וחולף. השיר הוא חלק מפרויקט מתמשך שמוביל היוצר יהונתן פרלמן, במסגרתו הוא מחבר בין אמנים לבין מוזיקאים ונגנים צעירים. בשנה החולפת יצא אלבום שלם לפרויקט, זאת בנוסף לאלבום אינסטרומנטלי אישי של פרלמן.

בחודשים האחרונים מתמודד אדם עם מחלת הסרטן ועד לרגע האחרון לא היה ברור האם יוכל לקחת חלק בהקלטת השיר. לשמחתנו הוא הצליח. את השיר הפיקו במשותף יונתן פרלמן וסתיו אלפסי.

כך הזמרת אילנית על החיבור והשיר יחד עם אדם – "יחד עם חברי אדם הנפלא זכינו בשיר מרגש עם לחן מופלא של יהונתן פרלמן למילותיו המפייסות של יואב גינאי, שיר מלא השראה ותקווה על נפשו של האדם המבקשת להתחדש ושוב ללבלב"

וכך אדם על החיבור והשיר – "לגלות שלמרות הטיפולים ותופעות הלוואי הקשות אני מסוגל להיכנס לאולפן ולהקליט זה מעודד ומפיח תקווה. הלוואי שאלמד שוב לעוף, הלוואי שנלמד כולנו שוב לעוף".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d