חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

מפגינים מאריתריאה גרמו הרס למועדון B-side בתל אביב

הרקע לוונדליזם הוא קיומו של פסטיבל בחסות שגרירות אריתריאה בישראל והתנגדותם של מבקשי העבודה האריתראים השוהים בדרום תל אביב לממשל הנוכחי בארצם, שוטרים נפגעו.

היום אמור היה להתקיים פסטיבל בחסות שגרירות אריתריאה במועדון B-side ברחוב יד חרוצים בתל אביב. בתגובה מאות נתינים אריתראים המתנגדים למשטר בארצם השוהים בישראל קיימו הפגנה מול המועדון במהלכה האירוע הפך להתפרעות קשה ופריצה למועדון וגרימת נזק לרכוש, פגיעה בשוטרים והרס כללי באזור. המתפרעים פרצו למועדון B-side הרסו מכל הבא ליד והציתו אותו.

מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה

משטרת מחוז תל אביב נאלצה להפעיל כוחות רבים תוך שימוש באמצעים לפיזור המון על מנת לסיים את ההתפרעויות שהפכו במיוחד לקרבות רחוב בין מתנגדי המשטר באריתריאה לבין תומכיו, עשרות נפגעים הן לכוחות המשטרה והן לנתינים הזרים, כתוצאה מהאירוע פונו לבתי החולים. משיחות עם אנשי משטרה עולה כי ידעו מבעוד מועד על האירוע ועל הכוונות להתסיס את הרחוב בדרום תל אביב ולעורר מהומות. עיריית תל אביב פנתה לתושבים בדרום העיר להימנע מלצאת מהבתים בשעות אלו.

מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה
מועדון בי סייד. צילום דוברות המשטרה

מועדון B-side אשר היווה בעבר חלק מקבוצת זאפה וכיום הוא בידייים פרטיות מהווה אכסניה פופולארית להופעות מוזיקה במיוחד לראפרים ואמנים אפרו אמריקאים. בעבר סיקרנו הופעות שהתקיימו במועדון, ביניהן – מופע השקת המועדון עם להקת משינה, פסטיבל המטאל הישראלי, המופע של הראפר Lil Tjay, רייב חצות של BEMET ו – Borgore, מופע השקת אלבום של להקת הפיל הכחול ועוד…

עדכון – שי דאודי בעל מועדון The Wave Club המצוי בסמוך דיווח לפני זמן קצר כי הפורעים פסחו על המועדון ולא אירוע כל דבר – "לכל המודאגים, בסדר גמור ולא נגרם שום נזק למועדון, הרחוב בחוץ נראה אחרי הפצצה גרעינית, כל המדרכות עם שפריצים של דם, נעליים משקפיים וכל מה שחשבתי עליו, ליבי עם הבעלים של הבי סייד שהשמידו לו את 2 העסקים ביד חרוצים כמו כן בעלי המסעדות ברחוב הזיה לגמרי, תודה לכל הדואגים"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: