קליפים חדשים

מארינה מקסימיליאן – חזקים ביחד

מארינה מקסימיליאן בשיר הקורא לאחד שורות - "חזקים ביחד" - האזינו

האירועים במדינה בחודשים האחרונים סוחפים עימם את כל העם והמדינה, יוצרים פילוג  וקיטוב בין מחנות שונים ומעמידים את כולנו בסכנת קרע שלא ניתן יהיה לאחותו. מטבע הדברים שהשפעת האירועים מגיעה עד עולם התרבות והאמנות, לא מעט אמנים מוצאים את עצמם מביעים את דעתם על המתרחש.

הזמרת והמוזיקאית היוצרת מארינה מקסימיליאן לקחה את ההתרגשות הזו צעד אחד קדימה, כתבה והלחינה שיר חדש הקורא לכולם לעצור ולחפש את מה שבעצם מאחד בין כולנו, בין הזרמים, התרבויות ומגדיר אותנו כעם אחד ומדינה אחת.

את השיר החדש היא בצעה לראשונה בהופעתה באמפי קיסריה והתגובות בזמן אמיתי מהקהל הרב הביאו אותה להחלטה כי ראוי לשחררו כמות שהוא בביצוע החי כצעד הבונה את הגשר מחדש.

כך מארינה על השיר החדש והחלטתה להוציאו לרשתות – "הכוחות הפועלים לכל הכיוונים חזקים וסוחפים ואנחנו נמצאים בנקודת מפנה. כמי שעלתה לארץ ממקום אחר, אני דווקא מתפעלת מכך שהיופי של המדינה שלנו הוא בריבוי התרבויות שבה. חשוב לי להגיד, הדבר שלדעתי עלינו לעשות עכשיו יותר מכל- הוא לחפש את מה שמאחד בינינו. זו המדינה שלנו. המקום היחיד בעולם עבור כולנו. כל אחת מהתרבויות עברה תלאות כדי להגיע לכאן ולקרוא למדינה הזו בית. הבית הזה צריך להכיל את כולנו. את כל הזרמים, הדומים והשונים. ועלינו להיות חזקים ביחד. מתוך סערת הרגשות שאנחנו נמצאים בה – כתבתי את ״חזקים יחד״, אותו בחרתי לחשוף בפעם הראשונה בביצוע פסנתר בהופעה הראשונה שלי בקיסריה. תגובת הקהל הייתה כזו שאי אפשר היה להשאיר את השיר הזה בקיסריה. הוא של כולנו. מקווה שנפתח ונרכך את הלב האחד כלפי האחר."

 

בימים אלו ממשיכה מארינה מקסימיליאן את סבב הופעות הקיץ שלה, כבר הערב 19 ביולי היא תופיע ברמת הנגב, בט"ו באב בפסגת זאב, בתאריך 8 באוגוסט בלילותאהבה בבית גוברין, 10 באוגוסט בפסטיבל סנטרל פארק, 17 באוגוסט בלילות ישראכרט באמפי קיסריה, בתאריך 23 באוגוסט בפסטיבל קיץ וייב בנהריה, בתאריך 28 באוגוסט בהיכל התרבות בשוהם, בתאריך 2 בספטמבר בקו רקיע –  מופע שקיעה ובתאריך 6 בספטמבר במועצה אזורית גזר.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: