חדשות הסצנהחדשות מקומיותחדשות רוק

סופית – מועדון בארבי עובר לנמל יפו

מועדון ההופעות הוותיק אמור לעבור בתחילת שנת 2024 למשכנו החדש בהאנגר ההולך ונבנה בחלקו הדרומי של נמל יפו.

מועדון בארבי, אחד ממועדוני ההופעות הוותיקים בתל אביב, יעבור בתחילת השנה הבאה למשכנו החדש בהאנגר הנבנה מחדש בנמל יפו. זה יהיה משכנו הרביעי מאז שהוא נוסד לפני שלושים שנה,  בשנת 1994 על ידי בני הזוג שאול ואריאלה מזרחי, תחילה ברחוב יונה הנביא סמוך לטיילת וכמה שנים לאחר מכן נדד לדרך שלמה ביפו עד שבשנת 2001 עבר למשכנו הנוכחי בפינת הרחובות קיבוץ גלויות ורחוב הרצל בדרום תל אביב.

המועדון נחשב לאחד ממעוזי הופעות הרוק והתארחו בו בנוסף לאמנים ולהקות ישראליות גם עשרות הרכבי מוזיקה מחו"ל, ביניהם אפשר למצוא את אנתרקס, סטיבן מלקמוס, סטיריקון, רג'ינה ספקטור, מתיסיהו, מייק פאטון, מרק לאנגן, קייס צ'ויס, קרן אן, בלונד רדהד, גראנדדי, בהמות ' , סבטון, פרדייז לוסט , דרקו ניאן, אפיקה, סימפוני X, הוברפוניק, האקן ועוד רבים וטובים.

לפני מספר שנים עלו שאלות בנוגע למעמדו של המועדון המצוי על שטח שברובו מוחזק על ידי סדנאות ונגריות השייך לעמידר.

ממש לפני שנה הובא לידיעתנו כי המועדון הוותיק אמור לעבור למשכן חדש במבנה חדש לחלוטין – האנגר שהוקם מחדש בשטחה דרומי של נמל יפו לאחר שהמבנים הישנים נהרסו כחלק מתהליך שדרוג המתחם. מנהלי מועדון בארבי הלכו למכרז שיצא על ידי מנהלת הנמל להאנגר 1 וזכו. בזמנו שמרתי בבטן את הידיעה "סקופ" על פי בקשתו של שאול כדי לא לעשות יותר מידי רעש וגלים.

לפני מספר חודשים החלו לצאת בתקשורת ידיעות על כך שבשנה הבאה נוכל לבלות במועדון ההופעות הוותיק במשכנו החדש בנמל יפו.

כבר אז הצהיר שאול מזרחי כי בכוונתו לשמר את האווירה והרוח המוזיקלית של המועדון כמות שהוא כיום עם תפוסת קהל שתעמוד בסביבות אלף צופים.

כאמור בנמל יפו עובדים כעת על חידוש המבנים הישנים שהוקמו עוד בתקופת המנדט הבריטי, ההאנגר הדרומי (היכן ששכנו בעבר מסעדות הקונטיינר ואהרון הדייג) יכלול מלון בוטיק, שלל חנויות ייחודיות, מועדון ההופעות בארבי ושוק דייגים במתכונת חדשה ובסטנדרטים איכותיים.

אתמול נודע באופן רשמי כי המועדון יעבור למשכנו החדש בינואר 2024 וכבר יצאה הודעה ברשת על ידי משרד "ארסנל נכסים" העוסק בתיווך נדל"ן לפיה החלל בו שוכן המועדון כיום יהיה פנוי להשכרה מתחילת ינואר.

וזו לשון ההודעה – "להשכרה! מסחרי, רח' קיבוץ גלויות  52, 550  מטר (כיום משמש כמועדון) מתאים לכל מטרה , חוזה סטנדרטי עם אופציה לחוזה ארוך , כניסה : ינואר 2024…"

בקטנה – אל תסמכו באמת על התמונות שסוכני התיווך פרסמו, מי שירצה לשכור או לקנות את ההאנגר בו שוכן עדיין מועדון הבארבי יקבלו עירום מכל מה שמצוי בו כעת, לא רצפת פרקט ולא ציוד, לא תאורה ולא במה, אפילו השירותים שנבנו בידי אנשי המועדון, הברים ובכלל לא יוותרו במקום, שלא לדבר על השנדליר המפורסם התלוי מהתקרה…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: