חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

הזמר גבי ברלין הלך לעולמו בגיל 80

גבי ברלין שהחל את מסלולו האמנותי כשחקן פנה די מהר למסלול המוזיקלי ואחרי שהשיק אלבום בכורה פנה לארגן ערבי שירה בציבור.

הזמר גבי ברלין, הלך היום לעולמו בגיל 80. ברלין נודע במיוחד בזכות ערבי השירה בציבור שהנחה , הוא הקליט מחרוזות שירים במיוחד עבור ערבי השירה בציבור שלו. דורות רבים גדלו על ערבי השירה בציבור שלו שהפכו לסמל "הישראלי היפה". לפני מספר ימים כשהוא במצב בריאותי קשה התארח במופע "הטיש הגדול" של משה להב בפתח תקווה שם הוזמן על ידו לעלות לבמה וקיבל את פרס אמ"י למפעל חיים מידי חברי אמ"י שנכחו במופע.

בשנת 2015 פגשתי את גבי ברלין כאשר קיים מופע שירה בציבור באחת מסמטאות השוק בשכונת התקווה אל מול מסעדת "זיתון". הספקתי לתעד זאת.

 

 

משפחת אמ"י, איגוד אמני ישראל נפרדת בעצב מהזמר גבי ברלין שהלך לעולמו.

רק לפני מספר ימים, זכה ברלין, מאמני הזמר העברי הוותיקים והאהובים בארץ, לקבל בהפתעה את פרס אמ"י למפעל חיים באירוע מיוחד של משה להב הטיש הגדול שהתקיים בהיכל התרבות בפתח תקווה, והקהל אף זכה לשמוע אותו שר בפעם האחרונה ולהריע לו על פועלו רב השנים. מלבד היותו זמר ומנחה שירה בציבור, ברלין כיהן שנים רבות בוועד המנהל של איגוד אמני ישראל, ובכך תרם רבות לשיפור מעמדם וזכויותיהם של כל חבריו האמנים.

כך יו"ר אמ"י יונה אליאן קשת –  "עולם התרבות הישראלי איבד הבוקר עוד אחד מעמודי התווך שלו. אם יש נחמה, היא בכך שזכינו להודות לו ולהראות לו עד כמה אהבו אותו עוד בחייו, באירוע שנערך בשבוע שעבר, שם זכה גם למחיאות כפיים ממושכות ואחרונות. תרומתו הן בפן התרבותי, והן בפועלו הרב למען זכויות האמנים ושימור הזמר העברי לא תישכח. תנחומינו הכנים לדינה והמשפחה".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: