קליפים חדשים

עטרה אוריה – ילד מטריה

עטרה אוריה משיקה את שיר הבכורה שלה - "ילד מטריה", האזינו

עטרה אוריה היא רק בת 25 אבל כבר נחשבת לכוכבת טיקטוק וותיקה עוד מהימים שהייתה נערת עשרה צעירה מאוד. סיפור חייה יכול להוות מקור מצויין לספר או סרט דרמה על נערה צעירה שחייה הובילו אותה מבית אומנה אחד למשנהו עד שמצאה את עצמה ברחוב. אחד מהמפלטים שלה מהמציאות הלא קלה לנערה הייתה המוזיקה, הנגינה והיצירה.

את חשיפתה לציבור הרחב היא קיבלה לראשונה כאשר נטלה חלק בתוכנית הריאליטי "הכוכב הבא לאירוויזיון", במקביל לכך היא מנהלת עמוד טיקטוק בו היא משתפת את עוקביה בטקסטים ויצירות ביניהם "ילד מטריה" – שפרסמה במלואו לפני כשנתיים – היא והגיטרה. הביצוע צבר קרוב ל- 1,000,000 צפיות והצליח לגעת ולהשאיר חותם בנוער שצופה בתכנים בטיקטוק. ועכשיו עטרה החליטה להוציא אותו לאוויר העולם.

@atara.oryha

#fyp #פוריוישראל #פוריו #שירמקורי #ביתספרלמוסיקה #מוזיקה #שיר #שירים #פוריוישראלי #פוריו? #הבניםוהבנות2020

♬ צליל מקורי – atara.oryha

תקשיבו למילים, תפתחו את הראש למשהו אחר, נוגע וחשוף. במילותיה מראה לנו עטרה דרך אחרת, ייחודית ופשוטה ללא מניירות, דרך שמראה לנו שלפעמים טקסט יכול לגעת במקומות הכי עמוקים ובצורה ישירה.

כך עטרה על השיר עם יציאתו בלוויית וידאו קליפ – "השיר ילד מטריה הוא שיר על חרם, על נידוי חברתי ובריונות. אבל בעצם… ילד מטריה הוא בעיקר שיר על חברות. חברות כזאת בתוך מקום כל כך חשוך היא קרן האור באפלה היא ההצלה, היא שברון הלב. העבודה עם בן שופן באולפן הייתה מרגשת ועוצמתית, בן ניגש לשיר עם כפפות של משי , וטווה סביבו בעדינות ובחכמה רבה את ההפקה המדוייקת לשיר. את השיר הזה אני מקדישה לכל מי שהרגיש שלא רואים אותו, שלא רוצים אותו לכל מי שהרגיש, ילד מטריה. באהבה, עטרה אוריה."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

6 תגובות

  1. בחיים שלי ואני מעל 60 לא נגע שיר במילותיו כמו השיר ילד מטריה .זה שיר שצריך לפתוח כל שנה בכל כיתה את תחילת השנה..תודה לך

  2. בחיים שלי לא נגע בי שיר ישר בלב כמו השיר "ילד ממטרה".
    שיר עוצמתי מהעולמות הגבוהים ויש משפט בשיר לקראת סופו שזורק חץ ישר בלב: " הוא לוחש לאלוהים, אם אתה קיים תעשה איזה נס ותיקח אותי מכאן…" ככה מרגיש ילד מוחרם שבעיני אחרים שקוף ולא נראה. אני מקווה שזה שיר שיפתח את שנת הלימודים בכל בתי הספר בארץ.

  3. מהממת, כמה רגש, כמה תבונה בגיל כזה צעיר! בת 25 עם הבנה של בת 55 פשוט מהממת!!

  4. עטרה יקרה, תודה על השיר הקסום והמרגש הזה. תודה על כך שהנחת את הסיפור על השולחן ומנגישה אותו באופן שאי אפשר להתעלם ממנו. כל אוזן שתקשיב יזוז משהו בליבה ותעלה השאלה ״ האם יש לי חלק בדבר הנורא הזה?״ – הזדמנות לחשבון נפש !!! אישי וחברתי.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: