מחזות זמר בתאטרון
כולל וידאו

האחד

הצגת מחזמר של תיאטרון המשולש מייסודו של המרכז הגאה של תל אביב המתארחת בתיאטרון הלאומי הבימה לקראת שבוע הגאווה.

אמנם המחזמר "האחד" אשר נכתב ובויים על ידי רום רזניק, הפזמונים נכתבו על ידי רום וכנען לבקוביץ שאף הלחין את השירים  רץ מעל בימת תיאטרון צוותא מזה כשנה ואף זכה בפרס קיפוד הזהב בקטגורית המוסיקה (2022) והיה מועמד לפרס שחקן המשנה והכוריאוגרפיה. אך כעת הוא מגיע אל בימתו של התיאטרון הלאומי הבימה לקראת השתתפותו במסגרת אירועי שבוע הגאווה שיצוינו בהבימה בחודש הבא.

הזדמנות טובה לחוות מחזמר נוסף ולפקוח עין פעם נוספת אל סצנת הלהט"ב אך הפעם לא במסגרת הופעות מוזיקליות המציינות את סיומו של מצעד הגאווה השנתי כפי שנהגנו מזה מספר שנים אלא להתמקד דווקא בצד היצירתי שעל בימת התיאטרון.

המחזמר "האחד" עוקב אחר סיפור חייו של אסף, צעיר הומוסקסואלי מתל אביב שלכאורה מעגלי חייו מושלמים מבחינתו, הוא עובד בהייטק, מחזיק בדירה בלב תל אביב וחי בזוגיות עם בחור עימו הוא מתכוון להתחתן ולהביא לעולם שני ילדים בתהליך פונדקאות, הבעיה נוצרת כאשר בן הזוג מחליט לעזוב אותו.

אסף ההמום מהפרידה הפתאומית, מוצא את עצמו חוזר לסצנת הרווקות, עם לחץ חברתי חזק מצד אמו והאוחצ'ה – BFF שלו כשהוא נאלץ לחפש מחדש זוגיות תוך מסע על עולם הסטוצים המזדמנים ואפליקציות ההיכרויות של עולם הגאווה…

מכאן העלילה לוקחת את הגיבור למסע בו הוא בעצם ממשיך לחפש אהבה קבועה אך בכל פעם הוא מקבל סטירה מהמציאות בה כולם מחפשים את הריגוש המיני הקצר ולא את מערכת היחסים המורכבת וארוכת הטווח.

האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל
האחד, סצנה במחזמר. צילום יובל אראל

המחזמר אשר נפתח ישר עם סצנת סקס עוסק בחלקו הגדול בנושא הזה תוך שדמויות שונות המגולמות על ידי השחקנים הצעירים נדב אילון, אדיר שטיבלמן, איתמר אלבז ונדב ארטשיק המתחלפים בתפקידים על פי הסצנה הנוכחית מגלמים דמויות מרכזיות כאמו של גיבור ההצגה היודעת הכל מכל וכל ולוחצת עליו למצוא זוגיות ומנסה אף לשדך לו את אחד מילדי חברותיה שאף הוא הומוסקסואל.

לטעמי העלילה הנפרשת במהלך המחזמר טעונה מעל הצורך בקטע המיני ויוצרת תמונת מצב לפיה עולם הלהט"ב סובב כולו אך ורק על משיכה מינית רגעית ותו לא בעוד שבעצם גיבור המחזמר מבקש למצוא אהבת אמת. את מרכזו של המחזמר אנחנו כאמור מקבלים עם תחילתו באותה סצנת סקס והיותה של המיטה הזוגית האביזר המרכזי בהצגה והכל נסוב סביבה ובה.

העלילה רצופה בקטעי שירה שהם בעצם חלק בלתי נפרד מהעלילה המבוצעים בחינניות ובכישרון על ידי הקאסט שהם למעשה שחקנים צעירים בוגרי בתי הספר למשחק בגוש דן אשר כבר תפסו את מקומם המבטיח בסצנת התיאטרון המקומית.

קצת למעלה משעה וחצי נמשכת העלילה כמסע אחר איתורו של בן זוג מתאים, וכאן ספוילר – המסע תם עם מפגש בשליח וולט שעוד לא יצא מהארון, הוא מגולם כדמות מאוד פשוטה ואסטיגמתית ללהט"ב אך יש בה הרבה נקודות ממשק משותפות עם גיבור הסיפור ונראה שהשניים מצאו את הכיוון הרומנטי המשותף.

מן הסתם רוב רובו של הקהל בהצגה אמש היה של אנשי הקהילה כולל כמה דמויות די מפורסמות והאווירה הייתה כשל אירוע חברי עם הרבה צחקוקים במקומות שרק מי שחי את הסצנה הזו מבין משלל הניואנסים העולים במהלך המחזמר.

המחזה הוא בעצם דרמה אנושית על אהבה או התשוקה לחוש אהבה ולאורך זמן, מבלי קשר למעשה על נטייה מינית כזו או אחרת, הסיטואציות היו יכולות בהחלט להתקבע בסצנה סטרייטית וזה מה שעושה את המחזמר כולו לסיפור רגיש שיכול לגעת בכל צופה וצופה.

כאמור המחזה שהופק בידי התיאטרון המשולש כבר רץ בפרינג' הוא יריית הפתיחה לפסטיבל התיאטרון הגאה "דרמה קווין" במסגרת אירועי שבוע הגאווה שיתארחו באולם הבימה 4 ויכללו שלל מחזות ואף מופע מחווה לדיוות הגדולות של עולם הפופ בהשתתפות שמות מוכרים מעולם המוזיקה כאוהד חיטמן, מיכאל בן דוד, נעם קליינשטיין ואחרים. המחזמר עצמו ישוב ויעלה מעל בימת הבימה 4 בתאריך 7 ביוני. אל תחמיצו! את כל הפרטים אודות האירועים הללו תמצאו כאן

מכל השירים במהלך המחזמר זיקקתי כאן דקות ספורות משני שירים, צילום בסמאטרפון.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: