קליפים חדשים

תמיר גרינברג – Until The End

תמיר גרינברג משיק שיר חדש - Until The End, האזינו

המוזיקאי והיוצר תמיר גרינברג משיק הבוקר שיר חדש – Until The End  אשר נכתב והולחן על ידו בדרך לאלבום בכורה. הרקע לשיר החדש הם זיכרונות ילדותו של תמיר בבריכת גורדון כאשר נהגו בני משפחתו שפקדו קבוע את הבריכה לקחת עימם את תמיר הקטן שצבר את הזיכרונות אותם הוא משחרר כעת עם תפילה אישית שכל זה ימשך לנצח. לצידו של תמיר נתנו כתף בעיבוד וההפקה המוזיקלית אוריאל וינברג ועדי רותם. 

בנקודה הזו עולים וצפים לי באופן אישי הזיכרונות שלי כילד קטן בבריכת גורדון, לוקחים אותי יותר מיובל שנים לאחור אל שנות השישים של המאה הקודמת, אני מגיע באופן קבוע עם סבתי לבריכת גורדון הישנה והטובה, סבתי אוספת את הנשים שממתינות לה במרפסת הגדולה המשקיפה לעבר הבריכה ומדריכה אותן באימון גופני שכלל יוגה, פלנדקרייז ועוד כהנה וכהנה תרגילי התעמלות לנשים שתמיד הסתיימו בעמידת ראש וידיים של כל הקבוצה, אני כילד קטן משכשך במי הבריכה הרדודה ומתבונן בשחיינים השונים ומתחיל לחקות את התנועות שמציפות אותי עד שאחד השחיינים אומר לי – "יופי ילד אבל בדיוק הפוך" וכך אני מתחיל לשחות בסגנון חזה ומתקדם אט אט במימי הבריכה והופך לדגיגון אמיתי, שבהמשך חייו אף עסק בצלילה, שחייה למרחקים בים הפתוח וגלישת גלים..

ונחזור אל תמיר המספר כעת –  "שנת 2001, תל אביב, בריכת גורדון, אבא לוקח אותי בנוהל שבת הקבוע לבריכה, אמא מצטרפת לארוחת הצהריים, הדרי אחותי שרק נולדה בעגלה. המים צלולים, חום תל אביבי, אבא שוחה 20 בריכות שזה 2 קילומטר בתרגום שלו, אמא עם מגזין אופנה מוכר ואני קופץ למים וחושב לעצמי שהלוואי וכל זה יימשך לנצח. 2023, תל אביב, בריכת גורדון, מצלם את הזיכרון לשיר, ומקווה שכל זה יימשך לנצח…"

מחר יופיע תמיר גרינברג במופע חגיגי בבוורלי הילס בלוס אנג'לס בחסות הקונסוליה הישראלית, יהיה זה מעין נקודת סיכום לסבב הופעות בשנתיים החולפות כשהוא עולה על הבמות הכי גדולות בארץ ומשתף פעולה עם שורת אמנים מהמובילים בישראל. בעוד שבועיים, 3 ביוני, יופיע תמיר גרינברג באמפי בקיסריה שם יארח לצידו את חברי להקת טיפקס, כרטיסים זמינים כאן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: