חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

פרס אורי אורבך יוענק לעמיר בניון ומורין נהדר

עמיר בניון ומורין נהדר הם הזוכים ב"פרס אורי אורבך לתרבות יהודית" לשנת תשפ''ג בתחום המוזיקה, כל הפרטים.

אתמול הודיעה שרת ההתיישבות אורית סטרוק על הזוכים בפרס על שם אורי אורבך לתרבות יהודית, המוזיקאים והיוצרים עמיר בניון ומורין נהדר.

משרד ההתיישבות אחראי על בחירת הזוכים בפרס על שם אורי אורבך לתרבות יהודית אשר נועד לבטא הוקרה ליוצרים המבטאים ביצירותיהם את עולם התרבות היהודית, מסורותיה וערכיה במגוון תחומי-יצירה, ולעודד את המשך היצירה בתחומים אלה.

עמיר בניון ומורין נהדר הם הזוכים מתחום המוזיקה היהודית.

כך הגיב המוזיקאי עמיר בניון על הודעתה של השרה כי הוא נמנה בין הזוכים בפרס השנה – "אני נרגש ושמח לזכות בפרס אורי אורבך לתרבות יהודית בתחום המוזיקה. יש לי הערכה רבה לאורי ז"ל ואני מרגיש זכות לקבל את הפרס על שמו".

טעימה מאלבומיו של עמיר בניון

 

 

 

וכך הגיבה המוזיקאית מורין נהדר על ההודעה של השרה על בחירתה כזוכה בפרס – "כבוד גדול עבורי להימנות עם זוכי פרס אורי אורבך לתרבות יהודית לשנה זו, ואני מאוד מודה לוועדת הפרס שמצאה אותי ראויה להיכלל ברשימה המכובדת של יוצרים ואמנים שתורמים רבות לתרבות היהודית המתחדשת בארץ ישראל"

ואלו אלבומיה של מורין נהדר

 

 

 

 

על פרויקט הענקת הפרס הודיעה השרה אורית סטרוק – "תחייתה של תרבות יהודית עשירה, מגוונת, מעמיקה, מתחדשת ומעצימה היא חלק מהותי מתחיית האומה בארצה"

וטעימה מהתיעודים של שני היוצרים כאן באתר

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: