חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

שלמה ארצי ועידן עמדי – אחים‎‎

שיתוף פעולה מוזיקלי בעקבות הפילוג בעם, שלמה ארצי ועידן עמדי בשיר חדש - "אחים", האזינו‎‎

אין ספק כי אנחנו חיים בימים אלה את הפילוג בעם ישראל, לא ניכנס לסיבות והנסיבות, כל מי שחי כאן במדינת ישראל יודע בוודאות מדוע ולמה. בנוסף לכל זאת דובר לא מעט על שתיקתם של האמנים שדבריהם נדרשים דווקא בעת שכזו. אז מסתבר שמעבר לקריאות כאלו ואחרות, פניות שכאלו או שאינן כאלו, ישב הזמר והטרובדור שלמה ארצי, כתב והלחין שיר חדש – "אחים" בו הוא משתף פעולה בדואט מרגש עם המוזיקאי והיוצר עידן עמדי. על ההפקה המוזיקלית אחראי המוזיקאי והיוצר דודו טסה. השיר "אחים" מבקש להזכיר לכולנו כי אנחנו בני עם ישראל אחים, לפחות היינו בעבר, והמסר הלא ישיר הוא כי בסופו של דבר עלינו להסיט את המחלוקות ולנסות ולהתחבר עם המשותף. השיר הזה הוא לא למצעדי הפזמונים ולא מיועד להתחרות במספר ההשמעות בשרתי הסטרימינג ברשת, לשיר הזה יש מטרה אחת ברורה – להחזיר את עמישראל לקרקע יציבה ובטוחה.

כך שלמה ארצי עם יציאת השיר לרשתות – "הנה אמת פשוטה ולא צינית: אחים אנחנו. השיר "אחים", שיוצא לאור היום, נכתב בתוך זמן כאב, דאגה וחשש מהקרע שהולך ונפער בינינו. כוונתו לסמל את החוויה המשותפת של הישראליות. את "אחים" אנחנו שרים יחד
מתוך אמונה גדולה, אחי עידן עמדי ואני, ודודו טסה אחינו המוכשר שהפיק את השיר ומנגן את סולו הגיטרה הנפלא בו. נעמי שמר, שמוזכרת בשיר כמה פעמים, השאירה לארץ הזאת הרבה שירים נהדרים וגם את המילים החשובות האלה שכתבה: "חירות מתחילה בבית, במשפחה. משפחה היא אוסף של חרויות. אנחנו לא דורכים אחד על הרגליים של השני". אז רק שלא נשכח את זה )לא לדרוך זה לזה על הרגליים, בכל מקום( ושנזכור שידענו לשרוד פה בזכות היכולת לתפוס את החיים שלנו כייחודיים ודמוקרטיים במרחב הקשוח שבמזרח התיכון. גם עידן וגם אני דיברנו עם יציאת השיר על שותפות הגורל של כולנו, ועל הרצון לבקש מנבחרי הציבור למצוא דרך כדי לשמור על מרקם החיים המאחד בין האחים הכאילו כל כך שונים אבל איפשהו דומים שאנחנו. השיר מסתיים בשורות:
"פעם היינו אחים כנראה, אולי עוד נהיה, ודאי עוד נהיה, בקרוב, היא אומרת, נביט זה בזה איזה זמר, איזה זמר זה? אופטימי? כן, עדיין אופטימי. ואישית רוצה לומר תודה לדודו טסה ולעידן עמדי על חווית ה"לעשות לשיר ביחד" ולירון שילון על בימוי הקליפ.
העבודה הזאת ביחד בין כולנו גם היא ביטוי לחיבור המתבקש בתקופה גורלית זו. האזנה נעימה, שלמה"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: