קליפים חדשים

עברי לידר – מפת הכאב

עברי לידר משיק שיר חדש - "מפת הכאב", האזינו

הזמר והיוצר עברי לידר משיק הבוקר שיר חדש – "מפת הכאב" אשר נכתב, הולחן ומבוצע על ידו בהפקתו המוזיקלית של אריאל טוכמן. השיר החדש עוסק בנקודות הכאב האישיות של לידר אותן הוא לוקח אל קדמת הבמה.

כך עברי לידר עם יציאת השיר החדש – "לכל אחד מאיתנו יש את מפת הכאב הפרטית שלו. מפה עמוסה בשבילים של רגשות, בנקודות ציון אישיות של הלב. שכבות טופוגרפיות של רגעים, אנשים ומקומות שמתאחדים למסמך אחד אנושי. המפה הזו, אם נסכים
להביט בה, תוביל אותנו בין אושר ושמחה, עצב ובדידות, אנשים וזיכרונות. תוביל אותנו אל עצמנו. מפת הכאב׳ נולד בחלום. בתוך ימים גדושי יצירה ועשיה, בקצה לילה אחד, התעוררתי מתוך שיר. המילים החזקות שלו והמנגינה העירו אותי ורצתי אל הסטודיו לרגעים של כתיבה ושירה. זו גם השירה שמופיעה בשיר הסופי. במהלך העבודה עליו בחודשים האחרונים, יחד עם צוות מוכשר של אנשים, התפתח ממנו סיפור מדויק שמבטא בשלמות את מה שהרגשתי בלילה ההוא. לכל אחד מאיתנו יש את מפת הכאב הפרטית שלו. הנה שלי"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: