קליפים חדשים

לינוי טייב – להיות אור

לינוי טייב, אין קשר לנינה, משיקה את שיר הבכורה שלה - "להיות אור", האזינו

לינוי טייב היא מוזיקאית, זמרת ויוצרת ממשפחה מסורתית שהגיעה אלינו מאשקלון, נחשפה לעולם הנגינה כבר בגיל 9 ופילסה את דרכה דרך לימודים בעולם המוזיקה דרך קורס ברימון עם חמי רודנר ובהמשך לימודי תואר בבית הספר למוזיקה "מזמור" בגבעת וושינגטון, כיום היא עוסקת בהוראת נגינה ומוזיקה לדורות הצעירים יותר. לפני מספר ימים קיימה מופע בבר השכונתי לינקולן 19 בתל אביב עם כמה מהשירים שהיא כתבה הלחינה ומבצעת והבוקר היא משחררת את השיר הראשון לרשתות ותחנות הרדיו. השיר – "להיות אור" נכתב על ידה יחד עם יהל דורון שאחראי גם על העיבוד וההפקה המוזיקלית, לינוי הלחינה את המנגינה.

השיר הנו בעצם מעין תפילה. כך לינוי עם יציאת השיר – "חשבתי הרבה איזה פוסט לכתוב כבוד יציאת השיר הראשון שלי, אבל הבוקר הזה לא רגיל וההתרגשות שלי מפנה מקום לתקווה שנהייה אור. שנאיר את העולם כמו מגדלור בלב הים, שנהיה אור. פתאום השיר מקבל משמעות קצת אחרת וחשיבות גדולה יותר מעבר לסיפור האישי שלי, מרגש עבורי ככל שיהיה… אני מקווה שהוא יגיע הבוקר לכל אוזן כואבת אבל אופטימית. עכשיו הוא שלכם… תודה ליהל דורון, המפיק המיוחד שלי, השותף שלי לדרך."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: