חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

מופע הצדעה לשאול ביבר בצוותא

מצדיעים לצלילים של דור הפלמ"ח ולשאול ביבר אבי הלהקות הצבאיות

שאול ביבר הלך לעולמו בגיל 91 בדיוק לפני עשור. הוא היה פזמונאי, מחזאי, במאי ומפיק ישראלי. נמנה על לוחמי ומפקדי שירות הבטחון "הש"י" והפלמ"ח, ביבר הוא מה שקרוי דור מקימי המדינה.

הוא נחשב לאבי הלהקות הצבאיות כאשר בתחילת שנות החמישים עבר לעסוק בתחום החינוך בצבא והקים את להקת גייסות השריון ובהמשך תיכלל את כל תחום התרבות והבידור בצבא כראש ענף  הווי ובידור במפקדת קצין החינוך הראשי. ביבר השתחרר מהשירות הצבאי בשנות השבעים כסגן אלוף וגם במישור האזרחי פעל לקידום שימור ודחיפה התרבות במסגרת מחלקת ההסברה הממשלתית.

מסגרת פרויקט מחווה שאוצר תיאטרון צוותא לדמויות מיתולוגיות בהיסטוריה של התרבות והבידור בישראל התקיים היום בהנחייתו של השדרן יואב גינאי, המפיק חיים וידר, והתחקירנית נאווה בודק-אחירון, מופע מחווה מיוחד לשאול ביבר במלאת עשור לפטירתו.

במהלך המופע בו נטלו חלק ציפי שביט, תיקי דיין, ניצה שאול, עזרא דגן, מירי אלוני, נתן סלור, יונית שקד גולן, גבי ברלין, שוקי פורר , אילי עלמני, גל שיטרית, אלי גורנשטיין, מירב צברי ביבר ו רמי הראל בוצעו וסופרו שלל שירים ומערכונים ביניהם "אוכל קדימה אוכל" ,"פשוט שריונר" צ'יזבטים מימי הפלמ"ח ועוד.

כמה רגעי זמר ושירה במופע. צילום מוטי קמחי

.

 

 

 

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: