כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

המוזיקאי והיוצר דויד קרוסבי הלך לעולמו

דייוויד ואן קורטלנד קרוסבי היה זמר-יוצר רוק ופולק אמריקאי אשר הלך אמש לעולמו בגיל 81 אחרי מחלה ממושכת.

קרוסבי היה חבר במספר הרכבי פולק וקאונטרי אמריקאים חשובים החל מלהקת הבירדס, דרך ההרכב "קרוסבי, סטילס ונאש" עם המוזיקאים גרהאם נאש וסטיבן סטילס ובהמשך עם הצטרפותו של ניל יאנג לשלישיה שהפכה לרביעייה הכי מפורסמת בסוגת הקאונטרי והפולק האמריקאי -"קרוסבי, סטילס, נאש ויאנג". קרוסבי נהג ללוות את שירתו בנגינה על גבי גיטרה וקלידים.

קרוסבי זכה בשתי הזדמנויות להיכלל בהיכל התהילה של הרוק אנד רול, בזכות עבודתו בלהקות הבירדס וקרוסבי סטילס נאש ויאנג. הוא נודע במיוחד בשל עמדותיו הפוליטיות להן נתן דרור וביטוי כמתנגד אקטיבי למלחמת וייטנאם, לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וכמחזיק בעמדות פציפיסטיות. קרוסבי אחראי לחשיפתה של המוזיקאית החשובה ג'וני מיטשל בשנות השבעים של המאה שעברה.

במהלך הקריירה שלו הספיק קרוסבי לשתף פעולה עם שורה של מוזיקאים חשובים ביניהם ההרכבים האמריקאים באפלו ספרינגפילד כמו גם ג'פרסון איירפליין, גם עם ג'קי גרסיה בנפרד, פיל קולינס ודויד גילמור מפינק פלויד.

בשנת 2018 השיק את אלבום הסולו האחרון שלו – For Free

 

 

 

במקהיל ליציאת האלבום יצא לבתי הקולנוע גם סרט הקולנוע – Remember My Name המהווה מסמך דוקומנטרי קולנועי אודות חייו והקריירה שלו לצד ההרכבים שניגן בהם במהלך חייו.

 

רגעי נצח עם קרוסבי

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d