סיקור הופעות
כולל וידאו

חזקה מהרוח – שרים אסתר שמיר

מופע הוקרה ומחווה למוזיקאית הזמרת והיוצרת אסתר שמיר בתיאטרון צוותא

צהריי יום שישי ובאולם על שם לולה בתיאטרון צוותא התקיים אירוע הוקרה למוזיקאית הזמרת והיוצרת אסתר שמיר, חלוצה כיוצרת רוק ומבצעת, שכתבה שירים בולטים בפסקול הישראלי ביניהם –  עברתי רק כדי לראות, במקום הכי נמוך בת"א, אמצע ספטמבר, חזקה מהרוח, גחליליות ועוד.

אַסְתָּר שמיר (שיר) החלה את דרכה בלהקת הנח"ל לצד מיקי קם,  אריק רודיך, יהודה עדר ומכיוון שנדרשה לעברת את שם משפחתה נקראה אז אסתר אלעד. במהלך השירות הצבאי פגשה את בעלה הראשון ושותפה האמנותי אפרים שמיר. בשנת 1982  הוציאה את אלבום הסולו הראשון שלה – "במקום הכי נמוך בתל אביב",  שהיה פריצת דרך בכל הנוגע ליצירת הרוק הנשי בארץ, הן מבחינת התכנים והן מבחינת ההפקה מאז הוציאה עוד שמונה אלבומים מעולים.

מלבד ביצוע של שיריה בעצמה, שמיר גם כתבה שירים, בעיקר מילים, שבוצעו על ידי זמרים רבים כגון – גלי עטרי, יהודית רביץ, ריטה, ירדנה ארזי, לאה שבת, נורית גלרון, אדם, דפנה דקל, ריקי גל, דני בסן ועוד.

באירוע המחווה שהתקיים כאמור היום בצהריים בהנחייתו של יואב גינאי ובהפקתו המוזיקלית של אמיתי פריינטא, נטלו חלק שורה ארוכה של אמנים וזמרים – אפרים שמיר, גלי עטרי, דוד דאור, דפנה ארמוני, דפנה דקל, דני רובס, מוני ארנון, מיקה קרני, סי היימן, קרן הדר וכמובן אסתר שמיר בעצמה.

הרכב הנגנים שליווה את המופע כלל לצידו של פריינטא את תמיר גרוס בקלידים, אודי שמחון בגיטרות ועומר פאנק על התופים.

 

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: