חדשות הסצנה
כולל וידאו

יצירת המחול האייקונית אנאפאזה חוזרת

היצירה האייקונית של אוהד נהרין, רקדני בת שבע וחברי נקמת הטרקטור תעלה מחדש ביוני 2023 בהאנגר 11, כל הפרטים

התרגשות אדירה, אתחיל מהסוף – יצירת המחול האייקונית ופורצת הדרך של הכוריאוגרף והרקדן אוהד נהרין "אנאפאזה" עם להקת המחול בת שבע אשר עלתה לראשונה בשלהי 1993 בתל אביב ומאז אף כבשה את העולם כולו תחזור ביוני 2023 לסבב הופעות שיתקיימו בהפקת TO MIX בהאנגר 11 בנמל תל אביב אשר יהפוך למשך שבוע לאמפיתיאטרון. מכירת הכרטיסים החלה, לחצו כאן להניח יד עליהם.

אוקי, עכשיו לאט לאט…

אנאפאזה, יצירתו האייקונית של אוהד נהרין, עלתה לראשונה בדצמבר 1993 במלאת 30 שנה להיווסדה של להקת מחול בת־שבע. מאז ובמשך שני עשורים הוצגה היצירה בפני כ-300,000 צופים נלהבים בארץ וברחבי העולם, והפכה לנכס צאן ברזל של עולם התרבות המקומי.

30 שנה אחרי שעלתה לראשונה, אנאפאזה חוזרת לבמה ל-7 הופעות בלבד בהאנגר 11, תל-אביב. אנאפאזה בביצוע להקת מחול בת־שבע ואנסמבל בת־שבע תוצג על במה אחת, בליווי מוזיקה חיה המבוצעת על ידי אוהד נהרין, אבי בללי ודני מקוב (נקמת הטרקטור).

נשוב לאחור במכונת הזמן

אוקטובר 2002, 5,000 איש מתקבצים בהתרגשות גדולה לרגלי עמודי שלמה בפארק תמנע לצפות ב"אנאפאזה במדבר", אירוע המחול הגדול ביותר שהועלה בישראל.

יולי 2003, אלפי ניו יורקים מריעים ממושכות לאנאפאזה שמוצגת בפסטיבל לינקולן סנטר היוקרתי בלב מנהטן. שנה לאחר מכן מוענק לאוהד נהרין פרס בסי היוקרתי מטעם קהילת המחול בניו יורק על סדרת מופעים זו.

אנאפאזה, חזרה לתקשורת. צילום אסקף
אנאפאזה, חזרה לתקשורת. צילום אסקף
אנאפאזה, חזרה לתקשורת. צילום אסקף
אנאפאזה, חזרה לתקשורת. צילום אסקף

וכעת לעניין עצמו – בהתרגשות רבה הכריז הבוקר אוהד נהרין, הכוריאוגרף והיוצר של מופע הריקוד במהלך חזרה של רקדני המופע בפני מסיבת עיתונאים ותקשורת במרכז ע"ש סוזן דלל – "מגרש המשחקים שמציעה אנאפאזה הוא רחב ועשיר. חלפו 13 שנים מאז שביקרנו בו. עכשיו, אנחנו מביאים אותו אלינו שוב – אל תובנות ויכולות חדשות ועם קבוצת רקדנים שרוצה מאד להיכנס למגרש הזה, לא פחות ממני ואולי אף יותר. ביחד נחקור, נגלה ונמציא מחדש את אנאפאזה: אוסף של רעיונות, זיכרונות, ותנועות יפגשו ויתנגשו עם מוחות יצירתיים בתהליך בו נבקר את מה שאנחנו כבר יודעים על אנאפאזה, ובעיקר נגלה את מה שאנחנו עדיין לא יודעים…"

אוהד נהרין בחזרה לתקשורת. צילום אסקף
אוהד נהרין בחזרה לתקשורת. צילום אסקף
יוני פיינגולד בחזרה לתקשורת. צילום אסקף
יוני פיינגולד בחזרה לתקשורת. צילום אסקף

כך אבי בללי מנהיג להקת נקמת הטרקטור אשר המוזיקה שלה היא פס הקול החי של המופע – "שמח ומתרגש תמיד לקראת מפגשים עם אוהד נהרין ובת שבע, אם מדובר ב ״קיר״ או ב ״אנאפאזה״ הם חלק בלתי נפרד מההוויה של נקמת הטרקטור ו…כמובן לא אהיה מליצי לאמר חלק ממורשותינו המוזיקלית והאמנותית."

אוהד נהרין בחזרה לתקשורת. צילום אסקף
אוהד נהרין בחזרה לתקשורת. צילום אסקף

כאמור המופע החוזר לבמה הוא הפקה משולבת של להקת בת שבע ואוהד נהרין, חברת ההפקות, הבוקינג והכרטוס TO MIX בניהולו של יוני פיינגולד ומתחם המופעים והאירועים האנגר 11 בנמל תל אביב בניהולו של זאב אייזיק.

וכעת, על קצה המזלג, קבלו טעימה מתוך הצגת תכלית במסגרת חזרה של רקדני להקת בת שבע ואנסמבל בת שבע באולם ורדה במרכז ע"ש סוזן דלל בנוה צדק הבוקר.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: