קליפים חדשים

שלמה ארצי וקרן פלס – לא אבודים

קרן פלס כתבה והלחינה את הדואט שלה עם שלמה ארצי - "לא אבודים", האזינו

לא בכל יום מזדמן חיבור שכזה, בין המוזיקאית היוצרת קרן פלס לבין הטרובדור הישראלי הוותיק שלמה ארצי. שני זמרים יוצרים ומבצעים המשיקים הבוקר שיר חדש כדואט. השיר "לא אבודים" נכתב והולחן על ידי קרן פלס בהפקתו המוזיקלית של גיל פלדמן. מדובר בשיר המבקש להתרפק על העבר, המלודיה בה קל להתאהב מובילה מעין שיח של שני בני זוג היודעים למה הם מכוונים בשפת הרמזים הברורה אך להם, אנחנו כמאזינים יכולים להקשיב אך לא נוכל לעולם לפצח, הם מצאו את התשובה, אנחנו רק מביטים מנגד..

כך שלמה על השיר והחיבור עם קרן פלס – "לא אבודים הגיע אלי מקרן ותפס אותי מייד דרך הפסנתר שקרן נגנה ברקע שלו.  הטקסט נגע לליבי והלחן החל מזדמזם בראשי שעות ארוכות אחרי ששמעתי אותו לראשונה. בשבילי זה סוג של  סימן לבחון את החיבור שלי אליו.  באולפן במהלך ההקלטה כבר ידעתי  שאני אוהב אותו ושאהיה שותף לו".

וכך קרן על הדואט והשיר אליו צרפה את קולו של שלמה כדואט –  ״לא אבודים״ גר אצלי זמן מה ועם הזמן הבנתי שחסרה לו עוד צלע, קול עמוק מגבהים אחרים, שיקוף מסע חיים אחר שלא עברתי בעצמי, בשביל שנעבור את זה ביחד. התחלתי לכתוב ״כמה עברנו זוכר..״ והזיכרון הרגיש שלם כל כך בתוך כל השברים. בחלומותיי הפרועים ביותר לא דמיינתי ששלמה ארצי יגיע. השירים שלו היו מאז ומתמיד החברים הכי טובים שלי, בדמעות, באושר, בלהתרפק על העבר ולכתוב בעצמי עתיד. ככה נפגשנו וכשזה קרה, מעבר להתגשמות חלום אישית, הרגשנו שהשיר קיבל את המקום שלו, את כובד המשקל וקלות הרוח ויכול להמשיך עכשיו הלאה, אליכם. …״מחפשים תשובה, לא מצאנו, אבל אנחנו לא אבודים…״.

וכעת נשאלת השאלה – האם נזכה לראות את השניים מעל במה אחת מבצעים את השיר החדש?…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: