כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

פס קול בחירות 01.11.2022

אסופת שירים שיצאו במהלך השבוע החולף, האזינו

אז לא באנו אליכם.ן בסופ"ש אלא ביום הבוחר…. מימשתם את זכותכם.ן? יופי, כעת אתם.ן יכולים.ות להתענג על מספר שירים חדשים שלוקטו כאן עבורכם.ן

ליאת פדידה – טרנינג

ליאת פדידה, בת 36, במקור מבית שמש וכיום חיה בתל אביב, זמרת יוצרת משיקה את הסנונית הראשונה מתוך אלבום שבדרך. השיר "טרנינג" נכתב והולחן על ידה בהפקתו המוזיקלית של שלום גד.

כך ליאת על השיר הטרי – "מתרגשת לשתף את טרנינג – שיר ראשון מתוך האלבום הבא שלי (אמאלה!) שיר שהוא תזכורת למי שצריכה: עדיף לאהוב את עצמך מאשר להיות האויבת הכי גדולה שלך. השיר ייקח את זה מכאן אז תקשיבו ותצפו עשינו קליפ מרגש."

נוה גדג׳מסך

נוה היא זמרת-יוצרת שהחלה את החיבור המוזיקלי כבר בגיל 14 בכתיבה ונגינה, כיום היא בת 28 בוגרת בית הספר רימון. נוה משיקה כעת את הסנונית הראשונה מתוך אלבום הבכורה שלה בשפה העברית – "מסך". השיר שנכתב יחד עם איזי והולחן על ידה בהפקתו של בן שופן מדבר על תרבות המסכים שבה אנו חיים ומעביר ביקורת נוקבת על ״FOMO״ וההתמכרות לתשומת לב בעקבות הטכנולוגיה שרק הולכת ומתעצמת בחיינו מיום ליום. על פי ההאזנה הראשונית צפוי לנו אלבום שכולו פופ, היפ הופ, R&B עם קריצה לעולם הרחב.

גיא נאור – למה לא? תקחי לי את הלב

גיא נאור בן 23, הוא יוצר בעולם הפופ הישראלי הצעיר המשיק השבוע את השיר עם השם הכל כך קצר – "למה לא? תקחי לי את הלב". שיר שנכתב והולחן על ידו בהפקתו המוזיקלית של אריאל טוכמן ובייעוצו המוזיקלי של עברי לידר שהאזין לסקיצה בתחילת הדרך יחד עם שירים נוספים שנאור מתכוון לגבש אל תוך אלבום. עברי תרם גם קולות רקע לשיר…

דר רוזנבאום – אני והדירה

דר היא זמרת יוצרת ושחקנית ישראלית, בוגרת תלמה ילין וניסן נתיב, הספיקה לשחק מעל בימת התיאטרון הקאמרי בטלוויזיה ובסרט קולנוע ישראלי. השיר “אני והדירה" הוא השיר השני שהיא משיקה, שיר שנכתב והולחן על ידה בהפקתו של איתמר מאירי. מדובר בשיר פופ שמילותיו נכתבו לדברי דר בתקופת פרידה מתוך תחושת בדידות והסתגלות למצב החדש שנוצר בימי הקורונה.

כך דר על השיר החדש – "כתבתי את כל מה שמכעיס, כואב ומעציב עכשיו- הגיע הזמן לרקוד את זה.״

שקוףשוב פעם

טל פלד וינאי בינשטיין, הם הצמד "שקוף", יוצרים צעירים בני 25 שגדלו בבתים מוזיקליים וערכיים שנשענים על המסורת והדת. הוריהם חזרו בתשובה והם ינקו משני העולמות וספגו השפעות של מוזיקה מגוונת. שניהם כותבים, מלחינים, מנגנים ויוצרים מוזיקה מרעננת וייחודית עם טקסטים נוקבים ובועטים.

השיר "שוב פעם" הנו הסנונית מתוך אלבום חדש שעליו הם עובדים בימים אלו, שיר מחאה וזעקה לעתיד טוב יותר מנקודת מבט של דור ה Y. השיר נכתב והולחן בידי ינאי וטל יחד עם איתם בן יעקב.

כך הם מספרים על השיר – "שוב פעם נכתב כמחאה על המצב, על התסכול שבשגרת החיים שלנו. לא פותחים את הבקר וכבר הראש בתוך המסך, במרוץ האינסופי ברדיפה אחר הכסף והפרנסה במלחמת ההישרדות היומיומית שלנו. השיר מתאר את חוסר האמון במערכת, שפעם אחר פעם מוכיחה לכולנו שאין על מי לסמוך… מתוך המקום הזה, אנחנו מגיעים לחזק את האמונה שלנו בעצמנו, כאנשים פרטיים וכעם אחד. מול המציאות נותר רק לזרוק את השכל, ולזכור שהאמונה – לא מבקשת היגיון…"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d