קליפים חדשים

אוראל גלעד – ג'ונה

השחקנית אוראל גלעד משיקה את שיר הבכורה - ג'ונה, האזינו

הכירו את אוראל גלעד (מנזריאן), במקור מגן יבנה, לפני חמש שנים בעודה משרתת כלוחמת בחיל התותחנים השתתפה אוראל בתכנית הריאליטי המוזיקלית "הכוכב הבא", לאסף אמדורסקי שנתן לה אדום היא אמרה – "אתה עוד תראה". אז כעת, כשהיא כבר בשנת הלימודים השלישית בבית הספר לאמנויות הבמה "בית צבי" היא יכולה להראות לאמדורסקי ועוד איך. הקצינה הלוחמת אוראל גלעד משיקה היום את שיר הבכורה שלה (דרך אגב, הערב היא נוטלת חלק במחווה המוזיקלית ליורם טהר לב, מעין מחזמר של בית צבי, אני אהיה שם…) – "ג'ונה" (ג'ונם – נשמה בפרסית).

את השיר "ג'ונה" כתבה אוראל יחד עם כפיר אפשטיין שגם הלחין בהפקתו המוזיקלית של רמי אוסרווסר, אוראל וחבריה שיבצו בתוך השיר פזמון המבוסס על השיר האירני "האוור האוור" שכתב בנג'מין בהדורי והלחין אמיר גדיהני. את כשרון המשחק של אוראל תראו כאשר תצפו בקליפ שביימה לירז מויאל.

השיר הטרי של אוראל הוא למעשה שיר העצמה והגשמה, הוא מגיע בדיוק בטיימינג הנכון כאשר אנחנו צופים מרחוק דרך הרשתות החברתיות במרי האזרחי שמתחולל באירן על רקע הניסיון האכזרי ולדכא את הנשים.

כך אוראל הבוקר עם יציאת השיר לרשתות – "חשוב לי להביא לקדמת הבמה את המחאה של הנשים האיראניות המדהימות והחזקות בתקופה זו של המהפכות באיראן. השיר הוא על הגשמה עצמית, על הדרך הארוכה עד להגשמה, עד לחלום. איך למרות כל רעשי הרקע צריך ללכת עם הלב ויחד עם זאת לשמור על השורשיות והמשפחתיות. גם כשהם חושבים אחרת…פירוש השיר המקורי אומר:
אני נשארת סבלנית
אבל הגאווה שלי נשברת
אני מפסידה הרבה את חיי
אני נהרסת מתחת לגג השבור
מה אתה רוצה מנשמתי?
רק את הכנפיים שלי בשביל לישון
כשכפיר אפשטיין ואני ישבנו לכתוב את השיר החלטנו להוסיף את הפזמון האיראני המקורי, למען השורשיות והדיסוננס בין הבתים לפזמון"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: