חדשות הסצנהחדשות מקומיות

פרס מפקדת גלי צה"ל יוענק ליואב קוטנר ולעומר גפן

מגישי שתיים מתוכניות המוזיקה בתחנת הרדיו הצבאית זכו בפרס מפקדת התחנה לשנת 2022, כל הפרטים

לפני דקות מספר הודיעה תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל על ההחלטה להעניק את פרס מפקדת גלי צה"ל לשנת 2022 בשלל תחומי עניין של תוכניות התחנה. בתחום התרבות והמוזיקה זכו שתי תוכניות בפרס – התכנית "הג'אם של קוטנר" בעריכתו והגשתו של יואב קוטנר (הפקה ראשית: בר כץ; הפקה: אביתר נכון ויובל וילק; ביצוע טכני: מיכאל אבו) והפינה "האזנה מודרכת", שמשודרת בתוכניתו של עומר גפן בגלגלצ, בימי ו' וזוכה לפופולריות גם כפודקאסט (עריכה: נעם כהן-גפן; הפקה: יונתן שלו; הגשה: עומר גפן).

אלו נימוקי חבר השופטים:

"הג'אם של קוטנר" – במרץ האחרון, אחרי הפוגה בת שנה וחצי, חזר האיש הקטן מהרדיו, יואב קוטנר, לימי חמישי בצהריים בגל"צ ולמדיות הדיגיטל של גלגלצ וגל"צ עם מיטב ההופעות החיות של אמנים בולטים בישראל, כולל שיחות וראיונות. מדי שבוע מארח קוטנר לשיחה ולביצועים חיים באולפן, אמנים מכל קצות הקשת המוזיקלית: מוכרים ומבוססים, כאלה המזוהים עם זירות נישה, ואמנים בתחילת הדרך שמקבלים הזדמנות ראשונה לחשיפה משמעותית.

"האזנה מודרכת", הפינה האהובה מתוך תכניתו השבועית של עמר גפן בגלגלצ. הרעיון המקורי היה להפנות את תשומת ליבם של המאזינות והמאזינים לרגעים מסוימים בשירים שכולנו מכירים, אולם מהר מאוד הפינה הלכה והתעבתה, והפכה לפנינה רדיופונית פופולרית, בה עומר מותח עוד ועוד את היריעה ומספר את הסיפור שמאחורי השירים והאמנים האהובים ביותר בהיסטוריה של הרוק והפופ. כך, מדי שישי בשעה 30:13 ,ואז בכל מדיות ההסכתים, ״האזנה מודרכת״ הפכה לאחת הפינות ולאחד ההסכתים המצליחים בישראל והיא ההסכת המואזן ביותר של תחנות גל"צ-גלגלצ, עם למעלה משני מיליון וחצי האזנות במדיות השונות.

התוכניות הזוכות משקפות את מיטב העשייה של גלי צה״ל וגלגלצ, ומהוות סמן ברור להמשך הדרך. הן מקפלות תמהיל מדויק בין שידור איכותי ומרחיב דעת, לבין תוכן רלוונטי – ועל כך תעיד הפופולריות בקרב הקהל הרחב. חבר השופטים בפרס מפקדת גל״צ התשפ״ב 2022 כלל את – היו״ר, קצין חינוך ראשי, תא״ל אופיר לויוס, הפרופ׳ ורד ויניצקי-סרוסי, ואיש התוכן מר רן לוי.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: