סיקור הופעות
כולל וידאו

ואני ראיתי ברוש

מופע האיחוד של להקת ברוש, הגרסה של גוש דן...

אין ספק שהקהל הישראלי צמא למיתולוגיות ואוהב להתרפק על ימי נעוריו, כך האיחוד הנוכחי של להקת ברוש, מי שהיוו הלכה למעשה חבורת הנגנים שליוותה את אריאל זילבר במהלך הופעותיו, הספיקו להשיק יחד עימו אלבום בו היו שותפים לעיבודים ולהמשיך הלאה בלעדיו כלהקת הבית של תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית עד מאה ועשרים כמו עשרים "זהו זה". הספיקו ללוות את יגאל בשן המנוח ולהקליט עימו מספר אלבומים, ללוות את שלמה ארצי, צביקה פיק המנוח, ועוד כמה שמות שככבו באותן שנים בין שנות השמונים והתשעים של המאה שעברה עד שנפוצו לכל עבר ולארבע כנפות השמיים והארץ.

השבוע הם עלו לראשונה לאחר סשנים של חזרות למופע איחוד במסגרת פסטיבל התמר למרגלות המצדה בואכה חוף ים המלח. אולם הביקוש היה רב ועל כן החליטה חברת ההפקה ToMix שעמדה מאחורי הפרויקט להוסיף מופע נוסף לכל אותם תל אביבים שהתעצלו להדרים עד ים המלח או פשוט לא הספיקו להניח יד על כרטיסים.

אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי
אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי
אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי
אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי
אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי
אריאל ילבר ולהקת ברוש, האיחוד. צילום אבי זולי

הנה ברוש, לא לבדו…

אמש, בפני אלף וחמש מאות צופים, רובם בגיל שהשיבה זרקה בשיער ראשם במקרה הטוב כשהוא עדיין צומח, עלו על הבמה במתחם קו רקיע, חברי להקת ברוש – אריאל זילבר, טוני בראוור, שמוליק בודגוב, יוסי מנחם ואיקי לוי כאשר אליהם מצטרפים שי וגידי ליבוביץ המלווים באופן קבוע את אריאל, למופע שכלל את כל השירים שאריאל זילבר חיבר והלחין בימים שלהקת ברוש ליוותה אותו כולל עוד כמה שירים מימי להקת תמוז שפשוט אי אפשר מופע עם אריאל זילבר והם לא יבוצעו. ההפתעה האמיתית הייתה המחווה של חברי הלהקה לשירו של יגאל בשן המנוח – סיוון.

צילום וידאו – יהודה רקיע

הפתעה נוספת שהגיעה במהלך הערב ולמעשה הייתה די צפויה בעקבות תחזית מזג האוויר והמיקום הגבוה מעל גוש דן הוא הגשם, מעין יורה שכזה, שהוביל את אריאל זילבר לחשוב לרגע האם להפסיק את המופע, מחשבה שדי מהר חלפה לה הלאה…

אנשים טובים אומרים שאין זה סוף פסוק וחברי הלהקה ואריאל בראשם חושבים בקול רם על מופע נוסף, הם פשוט התאהבו בעצמם ובחזרה לימים ההם.

אמנם באופן רשמי לא ניתן היתר לתעד בווידאו את המופע (חבורת סטודנטים קיבלה על עצמה להפיק סרט דוקו…) ועל כן תסתפקו בווידאו סלולארי שכמה נשמות טובות דאגו לקלוט ולהפיץ…

צילום וידאו – טוביה פלדמן

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. חחח בסוף השיר "סיוון" אריאל זילבר עושה עם הראש ואומר "ככה ככה". חבל שלא הצמידדו לו איזה טאבלט עם המילים של השיר שיהיה לו קל יותר לזכור בגילו שיר שלא שלו.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: