סיקור הופעות
כולל וידאו

עושים כבוד לאהרון עמרם

ערב מחווה והוקרה לגדול זמרי תימן אהרון עמרם בהיכל התרבות פתח תקווה עם גדולי השירה מבני תימן, היינו שם.

מיהו אהרון?

אהרון עמרם, בן 83, נולד בצנעא, עלה לישראל בשנת 1948 במבצע "על כנפי נשרים" היישר למחנה העולים בראש העין ומאוחר יותר עבר לפתח תקווה. בגיל 17 הקליט את שירו הראשון – 'אם נסגרו פתחי שערים', בשנת 1961 הקליט את השיר הכי מפורסם שלו – "לדמע עיני" אשר מאוחר יותר הוקלט בידי יזהר כהן בגרסה בשפה האנגלית ובשנת 1984 הוקלט בידי עפרה חזה המנוחה בטייטל "גלבי" שהפך ללהיט גלובלי.

בשנת 2011 זכה אהרון עמרם בפרס מיוחד מטעם דירקטוריון אקו"ם על שימור, טיפוח והחייאת מורשת השירה התימנית. עשר שנים מאוחר יותר, בשנת 2021 זכה אהרון עמרם בפרס מפעל חיים מטעם משרד החינוך – "פרס שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה לתרבות יהודית".

שחר עמרם, בן. צילום יובל אראל
שחר עמרם, בן. צילום יובל אראל
אלרם עמרם, בן. צילום יובל אראל
אלרם עמרם, בן. צילום יובל אראל
לירון עמרם, בן. צילום יובל אראל
לירון עמרם, בן. צילום יובל אראל

את אהרון עמרם פגשתי לראשונה לפני קרוב לעשור עת הגיע יחד עם בנו לירון עמרם, למועדון EPGB בדרומה של תל אביב לערב שהוקדש כולו לשיריהם של אחי בני תימן. באופן אישי נחשפתי לאדם נעים הליכות שלמרות מרום גילו התייחס אל הסובבים בגובה העיני ים וברוח נעימה.

מאז הספקתי ללוות אותו בכמה וכמה אירועים, ביניהם בערב אישי ואינטימי עם בנו לירון בתיאטרון ענבל, אם זה בטקס הענקת פרס אקו"ם ואם כאורח בהופעות של זמרים וזמרות צעירים ששאבו השראה למוזיקה שלהם ממנו.

אז מה היה אמש בפתח תקווה?

אמש, כשהוא בגיל 83 נושק ל- 84 עד מאה ועשרים נערך ערב הוקרה והערכה לפועלו של אהרון עמרם כיוצר, פזמונאי ומלחין שעשה רבות למען התרבות והמסורת של קהילת היהודים יוצאי תימן. אירוע שהתקיים בהיכל התרבות של פתח תקווה, העיר בה הוא מתגורר, עם נוכחות מכבדת של ראש העיר לצד ראש העיר של ראש העין והשר לשעבר אביגדור קהלני הנחשב על מכובדי הקהילה. בהנחייתו של יואב קוטנר ובהשתתפות של כמה מהשמות החשובים והנחשבים בפזמונאות והזמר התימני החל ממרים ושירלי צפרי, האם ובתה מלהקת המחול והזמר ענבל בראשותה של שרה לוי תנאי המנוחה, עם הזמר והפייטן משה גיאת, ציון גולן ואהרון ירימי, היוצר סגיב כהן, מלך הבלוז אבנר גדסי, הזמר האהוב חיים משה וקינוח בהשתתפותו של אביהו מדינה וכמובן שלושת בניו של עמרם, האחים המזמרים בפני עצמם, שחר אלרם ולירון.

אביהו מדינה והאחים עמרם. צילום יובל אראל
אביהו מדינה והאחים עמרם. צילום יובל אראל
חיים משה ולירון עמרם. צילום יובל אראל
חיים משה ולירון עמרם. צילום יובל אראל
ציון גולן ואהרון ירימי. צילום יובל אראל
ציון גולן ואהרון ירימי. צילום יובל אראל
שירלי ומרים צפרי. צילום יובל אראל
שירלי ומרים צפרי. צילום יובל אראל

אמנם נוכחות הנאומים, דברי השבח והקלס לא נעלמו מהערב שהוקדש לשירה, אך ההתרגשות האמיתית והרבה הייתה כאשר אחד אחד, גדולי הזמרים הללו מצאו את הרגע לפני או אחרי השירה לומר מילות תודה והערכה רבה לאהרון עמרם על חלקו והשראתו במסלול חייהם כמוזיקאים בני תימן.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהמופע

כמה רגעים של שירה..

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: