קליפים חדשים

צביקה פיק ונועה קירל – הרקדן האוטומטי 2022

נועה קירל בגרסת מחווה לצביקה פיק שהלך לעולמו בגרסה מעודכנת לשיר "הרקדן האוטומטי", האזינו

הזמרת נועה קירל משיקה הבוקר גרסת דואט מעובדת עם הזמר והיוצר המנוח המאסטרו צביקה פיק לקראת ציון יום הולדתו השבעים ושלוש שחל מחר – 3 באוקטובר לשיר "הרקדן האוטומטי" שנתכב בידי מירית שם אור והולחן על ידי צביקה פיק.

הדואט הוא פרי שיתוף פעולה בין נועה קירל לחברת צאן ברזל מבית ארומה מיוזיק אשר יצרה שותפות עם צביקה פיק על מנת לשמר ולקדם את היצירות לשנים רבות.

ההקלטה החדשה נוצרה על ידי המפיקים המוזיקליים צוק אלגזי ועומר לוז שהשתמשו בטכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית כדי לפרק את ההקלטה המקורית של צביקה פיק  לערוצים נפרדים וכן להתאים את ערוצי השירה של נועה וצביקה ששרו בסולמות שונים וליצור הקלטה חדשה שמורכבת מערוץ השירה המקורי של צביקה ואלמנטים נוספים מההקלטה הישנה על מנת ליצור הקלטה חדשה ועדכנית.

כך נועה קירל על הגרסה העכשווית לשיר –"הרקדן האוטומטי הוא המנון של המוזיקה הישראלית שיצא לאור לפני חמישים שנה וממחיש עד כמה היצירה של צביקה פיק נשארת רלוונטית לאורך הדורות. היה לי את הכבוד לעבוד איתו באופן אישי ואני שמחה על ההזדמנות ליצור גרסה חדשנית לשיר האייקוני הזה ומזמינה את כולם לחגוג את החיים ואת היצירה של צביקה פיק. המוסיקה שלו תשאר איתנו לעולם. אני אוהבת אותך ומאוד מתגעגעת "

עוד גרסה שנועה קירל שרה את השיר במסגרת המצעד השנתי של תחנת הרדיו כאן גימל.

וכמובן מקום של כבוד בהופעה חיה באמפי קיסריה של צביקה פיק

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: