קליפים חדשים

עברי לידר – רק בשמחות

עברי לידר משיק שיר חדש כשיתוף פעולה לראשונה עם ירדן "ג'ורדי" פלג - רק בשמחות, האזינו

הזמר והיוצר עברי לידר משיק הבוקר שיר חדש המלווה בקליפ צבעוני – "רק בשמחות" על פי מילים ולחן שכתב בשיתוף עם רון ביטון, איתי שמעוני וירדן "ג׳ורדי" פלג שאחראי גם על העיבוד וההפקה המוזיקלית ולמעשה מוביל את שיתוף הפעולה לראשונה בינו לבין עברי.

לכאורה מדובר ב – "עוד שיר המיועד לעונת החתונות והשמחות" אולם כאשר מקשיבים למילים בשיר מבינים שעברי שחרר מתחת ידיו שיר המבקר את התחום והנושא, את המירוץ הבלתי מובן לעתים כאשר בני זוג המבקשים לממש את הקשר ביניהם באופן רשמי הופכים זאת לחגיגה בתקציבי ענק מטורפים כמעין תחרות מול האחרים. מדוע ולמה? מה הקשר בין הראוותנות והרעבתנות לבין ההחלטה האמיצה לקשור את הגורל לצמיתות (לא תמיד…)? מילות השיר מעבירות מסר מבקר ומעט מלגלג על התופעה כשרעיון השירה המשפחתית בליל הסדר אחרי הארוחה עם "אחד אלוהינו…" הופכת כאן כפזמון חוזר לספירת מלאי ראוותנית בבחינת למי יש יותר גדול…

כך מספר עברי לידר עם יציאת השיר והקליפ לרשתות ותחנות הרדיו – "כבר כמה שנים טובות שג׳ורדי ואני מדברים על לעשות משהו ביחד. לפני כמה חודשים סוף סוף נפגשנו באולפן שלו והתחלנו לשחק עם מוזיקה. בזכות הקסם והכישרון הנדיר שלו ובעזרתם של רון ביטון ואיתי שמעוני המשגעים הרשיתי לעצמי לעוף איתם וליצור יחד את ׳רק בשמחות׳. השיר מתאר את המעבר שקורה לא פעם – מהרגע האינטימי, הכל כך אישי ורומנטי של שני אנשים שמחליטים להתחתן ולחיות יחד כזוג ועד הרגע הגדול ההמוני השמח והקיצוני שכולנו מכירים ויש בו קצת מכולנו. בשבילי הוא גם שיר על היכולת לפעמים לשחרר וליהנות. לאהוב את השמחה הפשוטה והבסיסית אבל מצד שני ליהנות מהרגע גם כשהוא ענק ומוגזם עם מלא אנשים. ואולי במציאות היומיומית שלנו, באמת עדיף שדווקא השמחה והאהבה והחגיגות הן אלו שיצאו משליטה ויהיו גדולות יותר ומוגזמות יותר. או כמו שאומרים, רק בשמחות 🙁 תיהנו.
עברי"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: