חדשות הסצנה

ניצוצות – ערב חד פעמי מטורף במוזיאון

לילה חד פעמי של שוטטות אמנותית ותרבותית במוזיאון התל אביבי - קולנוע, טלוויזיה, ספרות, מוזיקה, אופנה ופרפורמנס, כל הפרטים והכרטיסים

בתאריך 29 בספטמבר יהפוך מוזיאון תל אביב ללילה אחד למתחם פעילות תרבות רב גוונית שתארח רשימה מפוארת של יוצרים ויוצרות מתחומי עשייה מגוונים – קולנוע, טלוויזיה, ספרות, מוזיקה, אופנה ופרפורמנס. בין השמות שיארחו את הקהל תמצאו את – ארי פולמן עם שמוליק דובדבני, אתגר קרת עם גלעד כהנא, דנה מודן עם טליה לביא, ויוי בלאיש, טרי פויזן, נטע וינר, ערן צור, עפרה גנור עם רוני קובן.  כרטיסים זמינים כאן.

מוזיאון תל אביב לאמנות ממוסדות התרבות המובילים בארץ ובעולם, אוצר בין קירותיו מאות יצירות אמנות חשובות מתקופות שונות, אלה, לצד תערוכות משתנות והמבנה האדריכלי המיוחד הפכו בית ומקור השראה ליוצרים רבים, כמו גם לציבור הרחב.

ב"ניצוצות" יתמלא המוזיאון לערב אחד (!) ברשימה מפוארת של יוצרים/ות מתחומי עשייה מגוונים, קולנוע, טלוויזיה, ספרות, מוזיקה, אופנה ופרפורמנס – אלה יתמקמו בחללים השונים של המוזיאון ויחלקו עם הקהל כל אחד/ת בדרכו/ה את מקורות ההשראה שלהם/ן באמצעות שיחות מרתקות, מוזיקה, סיורי פרפורמנס, הצצה אל מאחורי הקלעים של תהליכי יצירה ועוד.

במהלך האירוע יעברו הצופים/ משתתפים בין התחנות הפזורות בחללי המוזיאון השונים ויוכלו לחוות/לראות באופן בלתי אמצעי את הקשר בין האמנים למוזות שלהם.

הערב יתנהל כך שהתוכן יוצג מספר פעמים במהלך הערב בכל אחת מהתחנות והקהל יוכל לשוטט, לשתות, לאכול, לרקוד, ולהיכנס לתחנה אותה הוא רוצה בזמן המתאים לו.

משתתפים: הקולנוען ארי פולמן בשיחה עם שמוליק דובדבני על מקורות השראה, אנימציה ותהליכי יצירה, הסופר אתגר קרת בדיאלוג  בלתי ניתן לחיזוי עם המוזיקאי והוגה המחשבות גלעד כהנא, התסריטאית והשחקנית דנה מודן בשיחה מעניינת ומשעשעת עם  התסריטאית והבמאית טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש", "ילדות סכסכניות"), האמן ומעצב האופנה ויוי בלאיש "יעתיק" את הסטודיו שלו לחלל המוזיאון על כל המשתמע, הרכב האלקטרו-פופ הישראלי בינלאומי טרי פויזן חוזר לבמה אחרי כמה שנים למופע לא מוזיאוני בעליל , השחקן והמוזיקאי נטע וינר יוביל סיור פרפורמטיבי  המשלב מוזיקה וטקסטים, המלחין והזמר ערן צור עם טקסטים נבחרים של משוררות, עיסוק במגדר, זהות והשראה. העיתונאי והמראיין רוני קובן בשיחה מעוררת חשק ודעת עם המסעדנית עפרה גנור. אל אלה יצטרפו הד'י.ג'יות נרקיס ואליוט.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: