פס קול שבועי

פס קול שבוע 11.08.2022

כמה מהשירים שיצאו במהלך השבוע, תפסו את האוזן, אז דחפנו אותם לכאן, האזינו

יש את השירים שקופצים באופן מיידי ויש את אלו שקופצים אבל אפשר לתת להם לעמוד רגע בתור,  כדי שהאפקט יהיה מלווה ביותר מתח, ככה זה, אז הנה הם כאן, בלי יותר מידי דיבורים, אבל עם האזנה, שלושה שירים חדשים.

נטלי כחלוןידענו לאהוב

נטלי כחלון, זמרת אשר נחשפה לציבור הרחב כאשר נטלה חלק בתכנית הריאליטי המוזיקלית “The Voice” והשתתפה בנבחרת של אברהם טל, מאז היא עובדת על אלבום בכורה מתוכו כבר שמענו מספר שירים – "הזמן ואני", "אמונתי", "הארת לי את חיי", "האהבה של שנינו". השבוע משיקה נטלי שיר חדש – "ידענו לאהוב" אשר נכתב בידי נטלי והולחן במשותף עם יובל בן דוד האחראי גם על העיבוד וההפקה המוזיקלית. לכאורה מדובר בשיר אהבה רומנטי סטנדרטי, אולם אין זה כך, צבע הקול של נטלי ותצורת ההגשה הווקלית לוקחים אותו באווירה סמי מסתורית המוסיפה נוף של סקרנות לדעת מי הם הדמויות שבשיר ומה הסיפור שמאחוריו. נטלי היא זמרת הבלדות הרומנטיות האולטימטיבית.

 

גיא נאור – לחזור

גיא נאור רק בן 23 וכבר הוא זמר יוצר. הכל החל אצלו מקנאת אחים פשוטה כאשר ראה את אחותו הגדולה מנגנת בפסנתר, הוא התחיל ללכת על זה, בתחילה על פי שמיעה ובהמשך בבית הספר ומעבר לכך.

עם הזמן צבר טקסטים ומנגינות במגירה, כעת הוא משיק את הסנונית הראשונה שלו לעולם הרחב, לבטח כחלק מאלבום בכורה שלם – השיר "לחזור נכתב והולחן על ידי גיא בהפקתו המוזיקלית של אייל מזיג.

כך גיא עם יציאת השיר הטרי לעולם – "כתבתי את השיר על הדחף והרצון לחזור למקום, לתחושה. יש רגעים, טעמים, ריחות שמחזירים אותנו לרגע מסוים, לאדם שאהבנו וחלקנו איתו רגע משמעותי, לתחושה שהלב מתפוצץ. זה דומה למה שאני מרגיש עכשיו, כשהמוזיקה שלי יוצאת לאוויר העולם. אף פעם לא חלמתי כל כך רחוק."

 

נירית חוטובלי – אתן לה שיריי

נירית היא זמרת יוצרת ירושלמית המחפשת תדיר את התשובות בשאלות אודות אמונה, אהבה ואהבה עצמית, עושה את דרכה כעת בדרך לאלבום בכורה. את מילות השיר "אתן לה שיריי" כתב המשורר החשוב שאול טשרניחובסקי, את הלחן יצר עבור נירית בן זוגה אור חוטובלי אשר הצליח להוביל את קולה של נירית כך שיפרש את כוונתו של המשורר בשיר אהבה , השיר מלא תהפוכות מחד ובשקט ושלווה מאידך.

כך נירית עם יציאת השיר  – "תמיד הרגשתי, שהאהבה לא מגיעה בקלות.. שהיא חמקמקה, לא מושגת, פוצעת, סוחפת, מטלטלת ותמיד חוזרת עם אותה התשובה שאני בעצם לא ראויה… כשאור הגיע, לא היה לי ברור איך זה קרה בלי שהתאמצתי, עד שנגמר לי האוויר, לא הבנתי כשהוא נשאר בכזאת קלות, פשטות ושלווה.. זו הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שרוצים להעניק לי כאן משהו.. משהו טוב💜 ושזאת ההחלטה שלי, אם אני מצדדת באמונות ובשריטות, או מתמסרת  לטוב שרוצה להגיע אליי, שמאמין בי.. אני שמחה להגיד – זאת הייתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי  לאפשר לו להגיע אליי ‏עם השקט והגלים, הגוונים ‏והמורכבות המעניינת  ‏שלא צריכה ‏להיות רועשת ולא יציבה  ‏כדי לתת לי להרגיש בבית… הכל התחיל והמשיך עם המוזיקה(שם הכרנו…🥰) ומשם גם השיר הזה מגיע אליכם! שיר אהבה🤍🧡 שנוצר בתקופה שהכרנו… ואין מרגש מזה בשבילי לבצע את הקסם הזה "

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: