סיקור הופעות
כולל וידאו

גיא ויהל חוגגים עשור

מופע העשור של הצמד גיא ויהל באמפי שוני, מופע שקיעה עם כמה אורחים - היהודים, מטרופולין, היינו שם

יום שישי האחרון, שעות אחר הצהריים כמעט ערב, הצמד גיא ויהל חוגג עשר שנות פעילות מוזיקלית במופע שקיעה באמפי שוני, המופע אשר הוכרז כסולד אאוט הביא לאמפי קהל מגוון, משפחות רבות והתכונה הרבה של ילדים וצעירים רבים הורגשה בקהל (גילוי נאות, גם אנכי, כותב שורות אלו, הגעתי עם ביתי אלה בת החמש וחצי, שפגשה שם את אלה-לי ומבחינתה היה שווה להצטרף אלי להופעה רק עבור המפגש האקראי הזה..).

גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו
גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו
גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו
גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו
גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו
גיא ויהל, מופע העשור. צילום מטיאס פוליו

האווירה נעימה, שעת שקיעה ועל הבמה עולה הזמרת היוצרת קורל ביסמוט למופע חימום, קורל פשוט מעולה!! מבצעת מספר שירים מאלבומה החדש "שירי רחוב" שיצא לאור לאחרונה. קורל לבדה על הבמה, אך נשמע כאילו והיא מלווה ע"י להקה שלמה, כשהיא, הגיטרה והלופר מבצעים מופע פתיחה מדהים ומכניסה את כל הקהל לווייב. אחרי שביצעה מספר שירים הודתה קורל לקהל ואמרה בהתרגשות שהיא באה להצטרף לקהל למופע המהמם שאנו מתעתדים לצפות ופינתה את הבמה.

עברו מספר דקות מאז שקורל ירדה מהבמה ולפתע נדלקו האורות מעל הבמה, על מסך שהסתיר את ההרכב המלווה של הצמד – שי ברוך על התופים, צוק דבוסק על הבס והגיטרה וערן מיטלמן על הקלידים. ועל הבמה ניצבים 2 מיקרופונים, לאחר פתיח אינסטרומנטלי קצר, האורות התחלפו והצמד גיא מנטש ויהל דורון עלו לבמה ובירכו את הקהל שהגיע למופע והחלו בביצוע שירם –  "מרוב אושר" ומייד אחריו המשיכו לשיר "השמש תזרח",  בשיר השלישי למופע ביצעו הצמד הסופר מוכשר הזה שמייד ארחיב על עשייתם את השיר "אין שום זמן" (מתוך "אמנים שרים רותי בקר" – המשוררת והצלמת רותי בקר שלאחר מותה קיבל שירה "אין שום זמן" אור וחיים ע"י הצמד בפרוייקט).

הצמד גיא ויהל פרץ לחיינו בשנת 2012 בעונה הראשונה של תכנית הכישרונות The Voice בהנחיית "המנטור" אביב גפן, זאת למרות ששיתוף הפעולה ביניהם מתחיל עוד הרבה הרבה אחורה כשניפגשו בגיל 12 בפנימיית הדסים שבשרון. את אלבומם הראשון הוציאו הצמד בשנת 2011, בשנת -2013 הוציאו אלבום שני,  בשם "גיא ויהל" מתוכם יצאו כמה סינגלים מוצלחים ביותר ביניהם: רצים באוויר, להציל אותי ו-תראי אני אוהב, ביוני 2015 יצא אלבומם השלישי "שמים בוערים" ובימים אלו עומד לצאת אלבומם הרביעי "עד אלייך" ששיר הנושא של אלבומם החדש שצפוי לצאת לאור בקרוב, בוצע ע"י הצמד בשירם הרביעי למופע. והמשיכו בשירם החמישי למופע עם סינגל נוסף שיצא מאלבומם החדש "בא לי בטוב". גיא ויהל ביצעו עוד שיר מאלבומם החדש "להמשיך ללכת", אך לא לפני שביצעו את השיר "הכל יכול לקרות" ואחרי שירם החדש ביצעו שיר נוסף מאלבום קודם "יהיה טוב" לפני שהזמינו את האורחים הראשונים שלהם למופע.

את אלבומם השני והמוצלח הפיק עופר מאירי הסולן והקלידן של פרויקט "מטרופולין" שחבריו עלו ובאו כאורחים הראשונים במופע העשור של הצמד וכה סמלי היה שבחגיגות העשור יופיע איתם המפיק של אלבומם השני שהביא אותם לתודעה הציבורית כצמד מוזיקלי מוצלח וכישרוני. יחד עם ה-"מטרופולין" ביצעו גיא ויהל את "היא לא אומרת כלום", "מלאכים" ו-"אין לי מקום".

לאחר שה-"מטרופולין" ירדו מהבמה, גיא לקח את המיקרופון וביקש קצת עזרה מהקהל ומהתאורן שהתאורה תתלווה אליו והחל לצעוד לכיוון גשר הירידה לקהל, גיא החל בדואט עם הקהל שעטף והקיף אותו בשיר "ביחד" הדואט הראשון של גיא מאנט ובת זוגתו מארינה מקסימילאן ופתאום, משום מקום, נשמע קול מוכר, גם עם מיקרופון, מהקהל, אך של זמרת. השניים החלו לצעוד יחד לגשר העלייה לבמה וההפתעה התגלתה, מארינה מקסימיליאן. שיא ההפתעה מבחינתי הייתה כשביתי הקטנה החלה לשיר יחד איתם את השיר וכששאלתי אותה אם היא מכירה את השיר היא הצהירה בביטחון "בטח! יש לנו אותו בגן!!".

בתום השיר ירדה מארינה מהבמה והאורחים הבאים תפסו מקום של כבוד על הבמה – "היהודים". גיא ויהל ביצעו יחד עם "היהודים" את "הזמן שלך", "שמים בוערים", "עוד ארון אחד" ו-"אם כבר". "היהודים" ירדו מהבמה,

אז ביצעו הצמד את שירם "תראי אני אוהב" והמשיכו היישר להדרן מבלי טקס מחיאות הכפיים עם שירם "אל תעשי מזה עניין" שהתחיל בסולו מרהיב של יהל על הגיטרה, יהל המשיך בסולו מרהיב עוד יותר על העוד עם המנגינה של השיר אינתה עומרי של אום כולת'ום אותו שילב בצורה מושלמת לשירם הבא "בא לי לדבר" ולסיום, ביצעו גיא ויהל את שירם המוכר והמצליח ביותר "רצים באוויר".

מופע מעולה, מרהיב, שמח, מקפיץ, מלא ברגש ובאהבה, צמד כל כך מוצלח שלנו נותר רק להודות על החיבור הכל כך מוכשר ונדיר ולקוות שהצמד לא יפסיקו בעשייתם המוזיקלית המשובחת

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: