קליפים חדשים

אליעזר כהן בוצר – אור גנוז

אליעזר כהן בוצר משיק שיר חדש - אור גנוז, האזינו

בשירו החדש – "אור גנוז", אשר מילותיו נכתבו ע"י אליעזר כהן בוצר, רעייתו נועה ובוב סטארק בהפקתו המוזיקלית של אורי אבני נוגע בוצר, המוזיקאי האמוני, בליבה של תורת הקבלה. המונח היהודי "אור גנוז" הלקוח מתוך ספר בראשית ופירושי ספר הזוהר המתרגם את הציווי של האל "ויהי אור" לאור הבראשיתי באמצעותו ראה האדם הראשון מקצה אחד ועד הקצה השני של היקום כולו, לרוחב, לאורך ולטבלת הזמן עבר הווה ועתיד. בוצר לוקח את הפירוש מהקבלה ומתרגם אותו לאמונה בכח הרצון האישי הפנימי, אור גנוז להווייתו הוא האור של כח האמונה הבלתי מתפשרת.

אל בוצר מצטרף מאסטר החליל ההודי הבינלאומי Flute Butto המלווה את השירה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. מעניין מאד. אני לא קרוב לדת בשום צורה ובטח שלא באופן ישיר והשיר הזה מראה צד מקסים וכנה של הדברים הטובים שחבואים שם. ישר כח!

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: