חדשות הסצנהחדשות מקומיות

האופרה "כרמן" תבוצע בפארק הירקון

"כרמן בפארק" היא הפקה של האופרה הישראלית ועיריית תל אביב, 18 באוגוסט, הכניסה חופשית. כל הפרטים

 הכל החל בשנות השבעים של המאה הקודמת, כאשר אמי המנוחה, אז סמנכ"ל חברת "גני יהושע" יוזמת את הקמת "הקונכיה אקוסטית" בשולי גבעת הרוחות בפארק הירקון כחלק מתנופת הפיתוח של הקומפלקס החדש. ראש עיריית תל אביב דאז, שלמה להט "צ'יץ'" ממנף את הרעיון לטובת אירוח של מופעים שונים, בעיקר של הרכבים קאמריים לרווחת הציבור. זו הייתה אמירה חדשה בארץ, להוציא את המוסיקה, המבצעים והמאזינים אל כיפת השמיים בקומפלקס הנותן איכות צליל בחלל הפתוח.

כעת, אחרי המגיפה, ארבע שנים מאז שהאופרה העלתה את "נבוקו", ממשיכים את המסורת וחוזרים עם מבחר יצירות האופרה בפארק הירקון. עיריית תל אביב- יפו בשיתוף האופרה הישראלית יקיימו השנה את האירוע התל אביבי המסורתי "אופרה בפארק" והפעם עם האופרה "כרמן" – הפקת ענק בהשתתפות יותר כ-250 זמרים, נגנים ורקדנים בניצוחו של דן אטינגר, מנהלה המוסיקלי של האופרה הישראלית

18 באוגוסט, פארק הירקון גני יהושע, תחילת מופע: 20:30, הכניסה חופשית

כך רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו – "את הקיץ הזה נבלה כולנו בחגיגה מרהיבה של אהבה עזה, שנאה תהומית ותשוקה בוערת. אני לא מתכוון למערכת הבחירות הצפויה לנו, אלא להפקת הענק הססגונית "כרמן" של ביזה, שתככב השנה על הבמה הנהדרת והמשובחת של אופרה בפארק. כמו כרמן – הצוענייה היפהפייה וחמת המזג, ששברה את לבם של מחזרים רבים – כך האופרה הישראלית תל-אביב-יפו: מקצועית, מנוסה, עשירה בתוכן ובחן, מהפנטת ביופייה ובקולותיה ומחוזרת על ידי מחזריה הרבים. תודתי, לאופרה הישראלית, שמשתפת פעולה אתנו בכל שנה מחדש עם האירוע "אופרה בפארק", שעורכת ומפיקה עיריית תל-אביב-יפו כבר קרוב ל- 20 שנה, תחת כיפת השמיים ובחינם ומעניקה לעשרות אלפי חובבי תרבות ומוזיקה המגיעים מכל קצוות הארץ, חווית קיץ קסומה ובלתי נשכחת. אני מזמין את כולכם!"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: