סיקור הופעות
כולל וידאו

דני סנדרסון באמפי קיסריה

דני סנדרסון חוגג 55 שנות יצירה במופע חגיגי בקיסריה ומארח את תיסלם, מירי מסיקה ושלום חנוך, היינו שם

דני סנדרסון מגיע לראשונה אל בימת אמפי קיסריה לחגיגת רוקנרול עם חבריו: להקת תיסלם, שלום חנוך ומירי מסיקה. דני, זמר – יוצר מהאהובים והבולטים בישראל עם קריירה מפוארת של כתיבת שירים שרבים מהם מהווים את אבני היסוד של המוסיקה הישראלית. בעל הומור יחודי ושנון .

היה חבר בהרכבים "כוורת", "גזוז", "דודה". הוציא 11 אלבומי סולו, 4 ספרים, הפיק מוסיקלית לאמנים אחרים. זכה בפרס אקו"ם ואמ"י למפעל חיים. סנדרסון הוא תמצית ומהות הרוקנרול הישראלי.

דני סנדרסון בקיסריה. צילום אורית פניני
דני סנדרסון בקיסריה. צילום אורית פניני

קהל מגוון ואיכותי של מבוגרים, צעירים ומשפחות עוטף את האמפי המרהיב בקיסריה שלמעט הפקקים שתמיד קורים בדרך אליו, הוא מושלם ויחודי. מין פיסגה של כל אמן ואמן.

קצת אחרי תשע וחצי וההופעה נפתחה עם "תשע בכיכר" (גזוז). שיר ילדות אהוב. "גיל 16 הכל כזה מן קצפת ודובדבנים. גיל 16 רומן ראשון מוביל לרומן שני".

"מדינה קטנה" (כוורת) ודני מאושר ושמח שבאנו לכבד ומודה לנו. "איזה מראה מרהיב". "תשירו, תרקדו, תזמזמו, תהנו וכמו שאמר הרב חובל של הטיטניק, מחכה לכם ערב שלא תשכחו".

רוני, אל תלכי. אני פשוט רוצה אותך איתי. "רוני" (במקור מופיע נעמי אך מכיוון שלאשתו ז"ל קראו נעמי והיה חשש שיפרשו זאת לא נכון, שונה השם).

מעטים מאוד האמנים יוצרים בישראל שכל שורה ומשפט מכל להיט של דני, מחלחל לנצח ומהווה את אבני הדרך של הקלאסיקה הישראלית שלנו ו4000 איש פה שואגים לגאון הזה.

סנדרסון מספר שביומולדת 50, אימו עדיין חשבה, כמו בעבר, שזה עדיין לא מאוחר שיהיה ארכיטקט.

.בתיכון היה בשתי להקות ותקופה מקסימה עבר בצבא עם להקת הנח"ל. ומאז לא מפסיק ליצור ולהופיע. מאז ועד היום. 55 שנות יצירה !!!

"הורה היאחזות" /כוורת (חידוש ללהקת הנח"ל,מ1953 מילים: יחיאל מוהר ולחן: דובי זלצר).

"שירות עצמי" (כוורת) . דני כתב והלחין בכשרון וגאונות את כל הלהיטים שאנו מחבקים כעת באהבה ונזרקים יחד עימם למחוזות ילדותנו ונעורינו . הקאלט הישראלי.

דני סנדרסון ומירי מסיקה בקיסריה. צילום אורית פניני
דני סנדרסון ומירי מסיקה בקיסריה. צילום אורית פניני

האורחת הראשונה והנכבדת, מירי מסיקה עם  "חללית" (גזוז) שזה מין דייט של מישהי עם חייזר חמוד שלקח אותה לסיבוב ברחבי הגלקסיה והיא מחכה בסיום שהוא ישוב.

"לשם", הלהיט של מירי ולפני הביצוע מספרת שמחר לתמרי, הבת שלה יש בת מצווה ושהיא ממש מעריצה, אוהבת וגדלה על השירים של דני, כוורת, גזוז . תמר פה איתנו למתנת בת מצווש.

"התמנון האיטר" האינסטרומנטלי של כוורת (ראשיתו בלהקת "השניצלים" 1972) ואמיר אלייב מפציץ בנגינה וכמה שזה מרהיב ומוסיף המון למופע.

"היא כל כך יפה, זה צובט בלב שלך, אך בכאב עצום".(כוורת)  "אמא ודני  הלכו לים פתע פגש בלויתן".(גזוז). מה שנורא כיפי בשירים הללו שלא ימאס לשמוע אותם בלופים ולנצח יהיו זכורים ואהובים.

"כל הלילה מתהפך במיטה, כל הלילה לא ישן לדקה…הנה עוד ערב אבוד" ותיסלם מנגנים ושרים לצד דני ואין עליהם. אדירים. "עוד פגישה" שלהם כעת . הלהיט של האייטיז.

נצפו מפזזים על ידי ברחבת האורקסטרה: גיא פינס, עילי בוטנר, רועי בר נתן, מוטי רייף ואפילו אור הלר מחברת החדשות.

"מה הדאווין מה הדאווין שלך?" ואני אישית אוטומטית חזרתי לגיל 8 , עת כיכב ב1985 במדינה.

אלייב ממש כיכב בביצוע. איזה נגינה אדירה.

"לכבוד הקיץ שהגיע כתבתי שיר. אמנם אני עוד לא מזיע, אבל איני מסתיר את תשוקתי אל העונה ששמה קץ לקור." (גזוז) אנחנו לכבוד הקיץ , זכינו בהופעה משובחת ונדירה שכזו. יפהפה פה.

"איפה היא עכשיו"  (מין חיפוש תמידי והמחשבות על מישהי שלא נמצאה. אולי חיפוש אחרי האהבה)

"שיר המכולת" שמלווה במסכי הוידאו ארט במוצרים של פעם. נוסטלגיה מתוקה מהעבר. איזה להיט אדיר. "אני זוכר אותה, אני זוכר אותה מהמכולת. קונה שם סולת".

"ובתוך חדרה הכלה סגורה בראי היא מתבוננת, ובלב רוטט, היא לא רוצה לצאת והתזמורת מנגנת." סיפור "החתונה" של דני מ1988. ואיזה תזמורת מפוארת, יש לנו פה הערב בקיסריה.

"דון קישוט" הדואט שלו ומזי כהן , מרגש אותנו ומבוצע עם אורית שלום המתוקה. אחד משירי האהבה הבודדים שתמיד כיף להאזין גם טריליון פעמים.

דני סנדרסון ומירי מסיקה בקיסריה. צילום אורית פניני
דני סנדרסון ומירי מסיקה בקיסריה. צילום אורית פניני

והנה מירי מסיקה שוב והפעם עם "שיר עבודה" (גזוז), "כבר צריך להתעורר את האוטובוס לא לאחר ולעבודה" ו"לא יפריד דבר" שסיפרה שזה שיר קשה לביצוע אבל מאוד אהוב עליה. איזה ווקאליות אדירה וכובשת יש במירי. נדירה.

"מעל למצופה" ו"שנעליים קונים מהר וגרביים לא חסר אך מגפיים ומכנסיים שתמיד קונים קומפלט , קשה מאוד להשיג אותם כעת". נגני נגני גיטרה….הענקי של כוורת מרקיד אותנו בהנאה רבה.

"מחוף בת ים עד הרצליה. זה רק אני והגלשן שלי" שמבוצע יחד עם תיסלם למעט דני בסן שיזהר אשדות סיפר עוד קודם שחולה בקורונה. רפואה שלמה דני .

 

דני סנדרסון ותיסלם. צילום אורית פניני
דני סנדרסון ותיסלם. צילום אורית פניני

"חצבים פורחים". תיסלם, דני והלהקה נותנים ביצוע מעלף .

מלך הרוק הישראלי, שלום חנוך מכבד ושר עם דני את "שיר דרך" שלו ואת "אתה לבד" של דני.

כוכבי הרוק הגדולים שלנו עכשיו על הבמה בקיסריה. נהדרים ביחד.

"מילים יפות ללא כיסוי והבטחות ללא גיבוי". ומירי מסיקה הבטיחה וחוזרת להנעים אותנו בשירתה הכובשת . הלהיט של כוורת, "נתתי לה חיי" שיצג את המדינה באירוויזיון 1974, אחד משלישיית החזקים ביותר לסיום החגיגה של סנדרסון הגאון שלנו . "אלף כבאים לא יצליחו לכבות אותי"(דודה) ממש חסר פה גידי גוב האהוב..

תיסלם , שלום ודני מתאחדים לביצוע מרסק את החושים של שיר הרוק, אולי הגדול מכולם, "סוף עונת התפוזים" ויחד מעלפים אותנו גם עם ההמנון : יו יה, אני שואל. יו יה, אתם עונים.

סנדרסון, חנוך, מסיקה ותיסלם בקיסריה. צילום אורית פניני
סנדרסון, חנוך, מסיקה ותיסלם בקיסריה. צילום אורית פניני

כולם יחד במין רגע קסום שכזה, מרגש מאוד מבצעים את "נחמד" שלי לפחות מזכיר סיום שנת לימודים "היה ממש נחמד. מאה שנה, דבר לא השתנה. נמשיך לבוא, גם אז יהיה נחמד".

דני סנדרסון, אהוב, אחד ויחיד, היוצר הגאון – אנחנו אוהבים אותך. אתה נכס צאן ברזל למדינת ישראל . כל כך משמעותי בכתיבה ובלחנים שאין ספק בכלל שאיתנו לעד. בלב. בנשמה.

רגעים מתוך המופע, פליי ליסט. תיעוד יניב לוי

,

Yaniv Levi

יניב לוי, ילד אור הירח מאז ומתמיד, נשוי לשרית. הכרותנו ב1996 היתה סביב האהבה לאביב גפן. אבא ל3 בנים, נושם וחי הופעות ומוסיקה ישראלית. מבת ים

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: