קליפים חדשים

לירז צ'רכי – Azizam

לירז צ'רכי משיקה שיר חדש בשפה הפרסית -Azizam, האזינו, האלבום בדרך...

לירז צ'רכי משיקה היום את הסנונית הראשונה מתוך אלבום חדש בשם "Roya" (חזון/פנטזיה) העתיד לצאת באוקטובר. זה יהיה אלבומה השלישי של לירז בשפה הפרסית. השיר Azizam שמשמעותו בעברית – "יקירי" נכתב בידי המשורר אמיר רזמיי והולחן על ידי סדרה רסי.

לירז והלהקה הישראלית הקליטו את האלבום החדש Roya בחשאי באיסטנבול, בסטודיו תת קרקעי, נסתר מהעין מכיוון  שהצטרפו אליהם מוזיקאיות מאיראן המנגנות בכינור, כלי הקשה פרסיים, ויולה וטאר. אלו אותן נשים אנונימיות שהקליטו עם לירז אונליין באלבומה הקודם, ZAN, ללא חשיפת פניהן או זהותן ובהיחבא מהמשטרה האירנית. הפעם ניתנה לכולן ההזדמנות המיוחדת לעבדו וליצור יחדיו פנים אל פנים, על העבודה המשותפת והמפגש עם המוזיקאיות האירניות אמרה לירז –  "אני זוכרת בצורה קטועה את הפחד והחרדה שהרגשתי כשידעתי שהן בדרך ודמעות השמחה וההקלה שחלקנו כשהתחבקנו והמוזיקה שיצרנו יחד! איזו מוזיקה"

על השיר החדש מספרת לירז – "עזיזם הוא שיר אהבה מלא בקצב ושמחה, ומדבר על דרך פתוחה להתייחסות למערכות יחסים. שני אוהבים, הלבבות כרוכים זה בזה, אך רחוקים זה מזה גיאוגרפית. הגעגוע עולה על כל שאר הרגשות ותחושת שיגעון שוטפת אותם. הם משוגעים אחד על השני ומשתגעים מחוסר היכולת להגשים את הרצונות והמאווים שלהם. אנחנו הזוג הזה, הם ההשתקפות של מערכת היחסים שלי עם החברים האיראנים שלי. אי אפשר לנתק את הקשר הזה, למרות המרחק הפיזי. משתגעים מהגעגוע והתשוקה ועדיין שמחים על אהבתנו. הרגשות לא מעובדים, אמיתיים. השיגעון הוא השתקפות של חוסר הוודאות השורר היום בעולם, והאהבה היא התזכורת שלנו שגם בתוך כל הכאוס אנחנו מוקפים בצחוק ובשמחה"

הופעה ראשונה של לירז ביחד עם המוסיקאיות מאיראן שהשתתפו בהקלטות האלבום תערך בתאריך  3.7 במסגרת "Jewish Festival", פסטיבל מוסיקה בקראקוב, פולין . משם לירז ולהקתה ימשיכו בטור ההופעות שיכלול את : שוויץ, צרפת גרמניה, קנדה, ישראל, סלובקיה ופולין.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: