חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

התחזית של הבימה – יותר מקורי פחות מוזיקלי

הבימה, התיאטרון הלאומי של ישראל הציג הבוקר את ההצגות המיועדות לעלות בעונת התיאטרון 2022 – 2023, הרבה הפקות מקוריות תוצרת כחול לבן, כמה נגיעות בעיבודים תוצרת חו"ל, חזרה לחומרים שהפכו לקלאסיקה ומבחינתנו – רק שני מחזות מוזיקליים.

אין ספק כי המהפך הניהולי שעבר לאחרונה תיאטרון הבימה בעצם העובדה שאל המנכ"ל נעם סמל מצטרף דירקטוריון מטעם עיריית תל אביב שלקחה את המושכות הניהוליים והכלכליים כאחד, מצעיד את התיאטרון הכי ותיק במדינת ישראל ובעם היהודי שממשיך ומפיק הצגות חדשות לצד ותיקות על בסיס עבודה מאומצת ללא הפוגה.

הצגות בהן יטלו חלק מהוותיקות ביותר – ליה קניג וגילה אלמגור, דרך דור הביניים המשופשף ועד הצעירים ביותר דוגמת רוני דלומי ואפילו לי בירן בדרך להצטרף, הוצגו במהלך הבוקר בפני כתבי התרבות השונים במעמד חלק נכבד מהבמאים, המחזאים, השחקנים.ות.

רוני דלומי - השנה היפה בחיי. צילום יובל אראל
רוני דלומי – השנה היפה בחיי. צילום יובל אראל
רוני דלומי - השנה היפה בחיי. צילום יובל אראל
רוני דלומי – השנה היפה בחיי. צילום יובל אראל

אמנה כאן בקצרה מה צפוי לקהל לקראת שנת 2023  –  "מעגל הקיר הקווקזי", עיבודים בימתיים לסרט "החיים ע"פ אגפא" מאת אסי דיין, ״גט״ של רונית ושלומי אלקבץ, ״אביבה אהובתי״ של שמי זרחין, ההצגות "מלאכת החיים", "אמא קוראז' ", המחזמר "שיער"- לצד שישה מחזות ישראלים מקוריים חדשים פרי עטם של מאור זגורי, הלל מיטלפונקט, שי להב, אוהד חיטמן ואורי אוריין. התמונה הכללית מציגה הנהלת תיאטרון שמבקשת להוכיח את ההעצמה שלה ביכולת לטפל בשלל תחומים – הפקות מקור עם הרבה כבוד לכותבים מקומיים, עיבודים מהקולנוע לבמה, ויבוא של קלאסיקות מעבר לים.

אז מבחינתנו, המתעניינים דווקא בצד של המחזות המוזיקליים ומחזות הזמר, מה צפוי?

  • הפקה משותפת לתיאטרון הבימה ולתיאטרון העברי עם המחזה המוזיקלי – "השנה היפה בחיי" שכתב אוהד חיטמן ועובד ובויים על ידי משה קפטן בו יכככו מיקי קם ורוני דלומי (המשתפות פעולה במחזמר המצליח "מאמה מיה") וגם לי בירן יצטרף. זהו סיפורם של דנה ורוני בלומנטל- זוג צעיר מצליח המתמודד עם המעבר מחיי זוגיות רומנטיים, יציבים ורגועים לשגרה המאתגרת שבהורות הטריה לבנם הבכור. האם אהבתם תצלח את האתגרים של השנה הראשונה במציאות החדשה או שחיי הנישואין הגיעו לנקודת האל חזור?
  • פרויקט מוזיקלי נוסף הוא ההחלטה על החזרת המחזמר האמריקאי "שיער" לבמה בהפקה ועיבוד מחודשים של עידו רוזנבאום, כזכור המחזמר עלה לאחרונה במסגרת התיאטרון הקאמרי בשנת 2015 בכיכובו של עוז זהבי בתפקיד ברגר. כעת אנחנו ניצבים בפני הפעם הרביעית שהמחזמר יופק בארץ מחדש. מי יככב בגרסה של הבימה?
  • מחזמר קלאסי מקורי נוסף שממשיך לרוץ הוא המחזה שכתב נשיא המדינה המנוח יצחק נבון – בוסתן ספרדי, המחזמר יעלה קרוב לוודאי על פי דבריו של נעם סמל בתיאטרון הלאומי של רבאט!!!
  • שיתוף פעולה עם תיאטרון השעה מעלה אף הוא את המחזמר הקלאסי "קזבלן" בגרסה מקוצרת.
  • בסדרת מופעי גיבורי התרבות יעלו מחוות חדשות – נעמי שמר, יעקב אורלנד ושמרית אור, נחום הימן ונתן יהונתן, אריק איינשטיין וחבורת לול, נתן אלתרמן ותרצה אתר, יעקב רוטבליט ויאיר רוזנבלום.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: