קליפים חדשים

שלמה ארצי – זה לא בא בקלות

שלמה ארצי משיק שיר חדש - זה לא בא בקלות, האזינו

שיר חדש לשלמה ארצי "זה לא בא בקלות" , את השיר כתב אביב בכר והלחינו במשותף  אביב בכר  ועמית שגיא.

כך הבוקר מספר הזמר והיוצר שלמה ארצי – "בוקר אחד נחתה אצלי בווטסאפ הודעה מפילוני . להודעה היה מצורף שיר שנפתח במשפט : "זה לא בא בקלות אבל זה בא בשבילך". המשפט הזה תפס אותי  ואיתו גם הגיעה המחשבה מי כתב אותו. הבוקר , אני משחרר אותו לאוויר העולם,  כמעט שנתיים אחרי שנחת אצלי  ואני חושב שאני מתרגש  באופן שונה מהרגיל . שונה כי אני שר שיר שלא כתבתי, לא הלחנתי ולא הייתי שותף לעיבוד שלו  ועדין אני מרגיש קרוב אליו  ולו בגלל העובדה שאני אוהב לעבוד עם הדור הצעיר והמוכשר שצומח כאן בשנים האחרונות ולתת במה לעשייה שלהם."

וכך אביב מספר על השיר: "השיר נכתב מתוך מקום של השלמה עם מציאות והתכווננות למטרות . קצת לראות את המצב הקיומי מבחוץ . זה לא בא בקלות אבל זה בא בשבילך . יצירה של מציאות  ואמונה בדרך . ביוזמת פילוני השיר הגיע לשלמה ולא ניתן להסביר את ההתרגשות שלנו שהבנו ששלמה אהב ומקליט  . מבחינתנו שלמה שר שיר שלנו זה התגשמות חלום או כמו שכתבנו :  "ויש מעל כוכב, איך הוא מאיר עכשיו, תמיד שומר עליך"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: