פס קול שבועי

נומקה – חיים אחרים

נועם סדן, המוכרת בטייטל נומקה משיקה אלבום - "חיים אחרים", כדאי להאזין, יש גם מופע השקה.

חשיבותו האמנותית של האלבום "חיים אחרים" שהשיקה בסוף השבוע נומקה (נועם סדן) ניכרת כבר מהידיעה שמועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות הכניסה את ידה לכיס והעניקה לנומקה אמצעי כלכלי שיסייע בעדה לעבוד בנחת על יצירת האלבום. לא כל אמן זוכה לתמיכה שכזו…

עניין נוסף ומאוד חשוב הקשור למאפייני האלבום החדש הוא נושא השפה, מדובר באלבום שכל 15 השירים שבו, אשר נכתבו והולחנו בידי נומקה, הם בשפה העברית. זהו סוויץ' מחשבתי ותפיסתי באשר נומקה החלה את מסלולה המוזיקלי בשפה האנגלית. יש לפנינו עניין של שורשים, בית, זהות. לצידה של נומקה נתנו כאן יד ארבעה מפיקים מוזיקליים שונים – תמיר מוסקט, יונתן קורן, גוס בונסטנלי ועומר ברנד.

מעבר למעטפות המוזיקליות המצויינות של לחנים ועיבוד הרי ששירי האלבום הם מעין סיפור התבגרותה של נומקה, סיפור שלתוכו היא משבצת רגעים, מחשבות ותשוקות שנעים בין מבוכה ואינטימיות.

את יציאתו של האלבום תחגוג נומקה במופע שיתקיים בתאריך 23 ביוני  במועדון לבונטין 7 בתל אביב.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: